1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Den 9 / Tag 9

Když v sobotu naše gaisthalská rada zamítla návrh na pozlacení střech, užívali jsme si naší spousty peněz alespoň dnes, a to na burze. Někdo nakupoval akcie a věci legální, někdo se odvážil i na černý trh. Těsně před obědem však přišla obrovská rána. Napjatě jsme sledovali vývoj trhu, pak ale přišel nečekaný zlom a burza zkrachovala. Všechny naše úspory se nám pomalu rozpouštěly před očima. Většinu z nás tento propad tak šokoval, že jsme se zmohli jen na pláč a zděšení. Pak se ale objevili populisté, kteří přistoupili k radikálnějšímu vyjasnění krachu burzy – za naše neštěstí mohou chudí občané. A proto byli vyloučeni ze společnosti. U oběda seděli u stolu dál od ostatních, pršelo na ně, jídlo dostali jako poslední a objevily se i nenávistné cedule hlásající „Za krach burzy můžou chudí“.
Chaos byl všude. Dokonce to zašlo až tak daleko, že jsme odpoledne hráli několik menších her, které byly ale úplně převrácené. Po večeři se dostali ke slovu zase populisté. Na jejich popud jsme si večer „brali na zpět“ věci, které se nám hodily a chudí lidé se mohli jen stěží bránit, takže nakonec utekli do lesa. Proto jsme se vydali do temného háje i my a pomocí zvuků, které vdávali, jsme je nalezli. Nakonec jsme spolu všichni ukončili den na večerní slavnosti a zmatení z krachu burzy i z chování populistů vůči chudým jsme ulehli do spacáků.


Zeit ist Geld. Heute Morgen gingen wir an die Börse und kauften und verkauften verschiedene Güter. Nachdem wir erfolgreich Investitionen tätigten, waren wir alle froh, dass der Aktienkurs in die Höhe schieß. Allerdings nach einigem Auf und Ab stürzte der Kurs aufgrund der eingeführten Reichensteuer in die Tiefe. Der Börsencrash wurde umgehend von den zwei Populisten genutzt und diese beschuldigten die Armen, da sie diese Steuer forderten. Beim Mittagessen wurden die Armen von den beiden Populisten von unseren Tischen verbannt. Das Chaos, das durch den Börsencrash verursacht wurde, musste gegen Nachmittag erstmal entwirrt werden. Nachdem das Chaos einigermaßen gebannt wurde, bekamen wir spontan noch verschiedene Showeinlagen.
Gegen Abend veranlassten die Populisten, dass sie alle Besitztümer der Armen, die vom Geld der Reichen gekauft wurden, wieder zurückholen. Sie bekamen nicht nur ihre zurück, sondern wir verfolgten sie auch, nachdem sie vor den Populisten weggelaufen sind. Danach gingen wir alle müde und erschöpft in unsere Betten.