1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Den 10 / Tag 10

Po včerejší večerní výstraze, že chudí budou vystěhováni ze svých domovů, se tak v mnoha případech ráno stalo a vstávali jsme tedy do poněkud chaotického Gaisthalu. Protože chudí dle populistů mohli za krach na burze a vlastně za to celé utrpení a strádání, byly sníženy příděly jídla pro ty, kteří ještě z města vyhnáni nebyli. To však problémy s penězi nevyřešilo. Vydali jsme se proto jako mafiáni „pochytat“ poslední peníze do přilehlých čtvrtí. Před obědem jsme si vyslechli rádiové vysílání, kde se objevily různé názory a byli  jsme přímo vyzváni k odmítání myšlenek populistů, které porušují základní lidská práva a chudí lidé jsou přeci také lidé. To se ale nelíbilo populistům, kteří přišli v průběhu vysílání, rádio vypnuli a dále dávali chudým vše za vinu. To už jsme toho ale měli plné zuby! Vyhnali jsme je i s jejich názory a přizvali jsme chudé, aby poobědvali s námi. Byl tu však ještě jeden velký problém. Naneštěstí všechny dosavadní peníze nestačily na otevření kuchyně a vypadalo to, že zůstaneme bez jídla už navždy. V poslední chvíli před ztrátou naděje a smiřováním se s hladem, objevil se pojízdný vůz s jídlem pro všechny, který nám doslova zachránil život.
Náhle přišla další rána. Napjatá situace ve městě se neobešla bez vraždy. Odpoledne jsme tedy věnovali detektivnímu vyšetřování, abychom zjistili, kdo byl onen vrah či vražedkyně.
Když už se večer zdálo, že se vše uklidnilo a obrací se k lepšímu, proběhlo shromáždění populistů a jejich následovatelů, kteří se chystají zítra převzít kontrolu nad městem zpět. Musíme nabrat sílu na další den a tak jsme šli ihned spát do našich postelí.  


Geld regiert die Welt. Dieses Motto zog sich durch unseren Morgen, als wir zuerst Essensmarken während des Frühstücks bekamen, damit wir Essen konnten. Davor wurden die Armen von den beiden Populisten aus der Stadt geschmissen. Gegen Vormittag versuchten wir noch verzweifelt die letzten Währungen zu retten, um keine Essensmarken mehr zu bekommen. Jedoch blieben wir erfolglos und die Küche wurde geschlossen. Die Populisten beeinflussten nach und nach unseren Alltag und zensierten sogar die Beiträge, die von unserem kürzlich erworbenen Radio gesendet wurden. Diese Aktion ließen wir uns allerdings nicht gefallen und wir starteten eine Protestaktion gegen die Populisten. Danach übernommen wir die Kontrolle über den Platz. Gegen Nachmittag machten wir uns auf und lösten verschiedene Aufgaben, damit wir in unserer Stadt wieder alles ins Lot bringen können. Jedoch ein großes Problem stand uns noch bevor. Eine Leiche ist gefunden worden und der Mörder war noch auf freien Füßen. Jedoch gelang es uns den Mörder zu fangen und dingfest zu machen. Am Abend traten noch ein letztes Mal die Populisten auf und drohten uns die gesamte Kontrolle über unsere Stadt zu übernehmen. Wir entschieden uns dafür eine Nacht über diese Androhung zu schlafen und am nächsten Morgen zu entscheiden, was unser genauer Plan sein wird.