1 2 3 4 5 6 7 8

Den 6 / Tag 6

Dnešní den začal jako obvykle vstáváním kolem sedmé hodiny ranní. Po rozcvičce a snídani začala hra zvaná „Gubersause“. Účastníci rozdělení do skupin postupovali se svými figurkami na herním plánu a podle toho, na které číslo stoupli, měli hledat očíslované papírky ukryté po celém táboře. Na nich nalezli různorodé dotazy a úkoly, které museli splnit.

Poté začal program fyzicky nenáročný, zato přemýšlet u něj bylo nutné. Došlo k rozdělení na české a německé účastníky. České děti se dozvěděli něco o Německu a německé děti o nás, a to pochopitelně tvůrčí a aktivní formou. Na závěr vymyslely obě skupiny malý kvíz o své zemi, který pak předložily té druhé.

Po obědě začal další program, kde došlo k poněkud netypickému rozdělení účastníků. Zatímco chlapci se vydali se svými vedoucími na louku do nedalekého Rackenthalu, dívky zůstaly v táboře a zde si malovaly masky na obličeje, tancovaly nebo vytvářely malé sošky z moduritu. Také pomáhaly při přípravě oběda, který pak sklidil velký úspěch – hlavním jídlem byl losos s těstovinami a jemnou omáčkou, jako moučník se podávaly vafle se skořicí nebo marmeládou. A jak že to bylo u kluků? Nejprve se hrály různé hry – jako například „král vysílá své vojsko“ či krátký přespolní běh. A k jídlu byl „schaschlik“, tedy špízy opékané nad táborákem.

Večerní program proběhl ve znamení „televizního večera Dali-Dali“. Moderátoři představili několik grandiózních speciálních soutěží, jež byly prokládány reklamami a živými hudebními vstupy: objevili se zde světoznámé skupiny a umělci jako No Angels a DJ Bobo, kteří společně zasedli v porotě. Ještě poté se zjevil Bastian a zašel na přátelskou návštěvu k rodince Kamenožroutů. A tímto výstupem také skončil jeden z posledních dnů tábora…