Tento den se účastníci tábora již probudili v říši fantazie – přesněji ve Stříbrném městě, kam je předchozí den jeho starosta a starostka pozvali. Celý tábor se tedy přes noc přeměnil do podoby Stříbrného města. Hned po rozcvičce, nezbytné ranní hygieně a snídani se účastníci rozdělili do tří skupin a během dopoledne se vystřídali na třech stanovištích: Jedno z nich bylo věnováno nácviku ranní a večerní písničky a zpívání dalších českých i německých písní k táboráku, u dalšího se účastníci mohli „vyblbnout“ při tancování a u stanoviště posledního byli účastníci prostřednictvím puzzle a dalších her zasvěceni do tajů německého, resp. českého jazyka.
Fonetický přepis německé „Morgenlied“:
RANNÍ PÍSNIČKA
Gůten mórgen, kameráden, grísen wír das himmlscelt
[:das der hergot zégnen mége unzre zorgenbange welt:]
Zét dý zone in der ferne bringt der hajmát gríse mit,
[:fon járhundrt-alten feldrn, wó der án dý ére šnit:]
Poté, co jsme se všichni společně posilnili obědem z táborové kuchyně a odpočinuli si při poledním klidu, začala hra „Phantastico“. A tento název není náhodou – hry byly vytvořeny opravdu s notnou dávkou fantazie, jako například „Kartensaugen“. To můžete ostatně posoudit sami na přiložených fotografiích.
V závěru hry jsme se mohli přesvědčit o tom, že v zemi fantazie je možné opravdu vše – zastihla nás bouře nevídané síly, snad seslaná zlými silami, jež podle všeho vytušily příchod nadějné mladé krve do stále se zmenšující Phantásie.
A co se dělo dále? Po večeři se ve Stříbrném městě konečně objevil také Bastian. Čarodějnice Xeide a její pomocníci na něj však přichystali lest vpravdě nevídanou: Bastian vlastní kouzelný amulet, jenž mu splní jakékoli přání; netuší však, že s každým splněným přáním mizí také jedna z jeho vzpomínek na Phantásii. Vymizí tedy fantazie v našich myslích již navždy? To závisí jen na přizvaných dětech, zda spojenými silami svůj boj proti Xeidě a jejím pochlebovačům vyhrají…….