1 2 3 4 5 6 7 8

Den 4 / Tag 4

Dnešní den započal časným budíčkem tradičně v sedm hodin. Po obvyklých ranních činnostech se účastníci přesunuli do přilehlé vesničky Gaisthal, aby zde rozděleni do skupin zodpověděli dotazy nejrůznějšího charakteru. Nešlo tedy jen o rychlost, ale také o postřeh a v neposlední řadě o schopnost dorozumět se s místními obyvateli.

Po ryze středoevropském obědě – přírodním řízku se zelím, zeleninou, bramborovými knedlíky a houbovou omáčkou, za nějž byla táborová kuchyně odměněna mohutným potleskem – se konala další hra: „Beamspiel“. Při této hře se účastníci výpravy do Phantásie přiučili dalším dovednostem v boji proti čarodějnici Xaidě a dalším zlým silám.

Později odpoledne se všichni účastníci rozdělili do povětšinou česko-německých smíšených dvojic, aby se vydali na tzv. „Paarlauf“ – tedy běh v párech. Cestou bylo nutno splnit několik úkolů, a to jak praktických, tak i vědomostních.

Večer proběhl ve znamení „Action“: skupiny účastníků soutěžily vzájemně proti sobě v hrách jako hádání odpovědí na záludné otázky, předvádění různých činností formou pantomimy atd.

Ještě předtím se však zjevila Xeide a další postavy ze světa fantazie. Bastian se svým indiánským pomocníkem Atrejem se totiž vydali do jejího hradu, aby napomohli vysvobození dětské císařovny. To se jim sice nepodařilo, vědí však již, že jeden způsob, jak ji zachránit, doopravdy existuje…

Po akčních hrách se Xeide zjevila znovu v kouřovém oparu přímo před svým ďábelským Rukohradem. Byla již tma, a tak se jí podařilo všechny řádně zaskočit. Provolávala slávu prázdnotě a pořádku, který má ve Phantásii zavládnout, jakmile říši ovládne celou. Podaří se jí to…?

 

Biemspiel.

Jedním z úkolů při „Beamspielu“ bylo podat krátkou zprávu o právě probíhajícím či předcházejícím dni (toto je doslovné znění, tedy i s pravopisnými chybami!). Zde jsou:

 

Der Frühsport war heute wie immer anstrengend. Aber dass glich sich durch die super Dorfrally wieder aus. Das Mittagessen war auch super.

–         Bettina Huber

 

Dneska ráno byla krátká rozcvička. Po ní byla jako vždy snídaně. Dorfrelí bylo velice dlouhé ale oběd dobrý. Ve volném čase jsme hrály ping-pong. A teď čekám na konec Beamspiel.

–         Samuel Pezda

 

Frühsport hat mir sehr gefallen, weil wir nur eine Runde über den Mädchenhof gelaufen sind. Die Morgenfeier hat mir sehr gefallen. Die Betreuer sind super!

–         Maria Käsbauer

 

Kvůli deštivému počasí byla rozcvička o mnoho kratší než obvykle. Po snídani začal dopolední program. Měli jsme ve vesnici zjistit co nejvíce odpovědí. Občané byli velmi komunikativní proto jsme neměli pouze asi jen 4 otázky. Moc se mi to líbylo.

–         Pavla Dědková

 

Der Frühsport war sehr kurz und überhaupt nicht anstrengend. Zum Frühstück habe ich richtig reingehauen. Dann haben Maria und ich geduscht.

–         Isabelle Ruppert

 

Líbilo se mi Dorfrelly. Byl dobrej oběd a už se těším na Párlauf. Vyhrál jsme turnaj v pingpongu.

–         David Zavřel

 

Heute haben wir in der Freizeit Voleyball mit den Gruppenleiter gespielt. Es war sehr toll und lustig, alle haben gut spielen können. Wir wollen gar nicht aufhören aber es musste sein.

–         Julian Oel

 

Budíček byl v 7 jako vždy hrozně brzo, rozcvička a potom snídaně. Hry jsou super těším se na dvojice. Čau!

–         Katka Spielmannová

 

Bis jetzt haben mir alle Spiele gefallen, aber leider konnte ich nicht bei der Dorfrelli mitmachen. Bis später. Tschüss! Eure Jennifer

–         Jennifer Lenczyk

 

Je to tu hezké. Skvělé hry a vaří tu dobře. Jsme ve světě fantazie. Musíme jí zachránit. Dnešní oběd byl výborný.

–         Ondra Spielmann

 

Heute haben wir eine Dorfrelli gemacht. Die Dorfrelli hat mir gut gefallen. Das Mittagessen war sehr lecker.

–         Annemarie Berkel

 

Odpoledne jsme měli program v kterém jsme se měli dostat z fantazie do normálního světa. Bylo to docela náročné ale zmákli jsme to!

–         Adéla Widholmová

 

Beim Frühsport machten machten wir wenig weil es regnete. Später gab es eine Dorfrelly. Alles machte Spaß.

–         Franziska Raduchel