1 2 3 4 5 6 7 8

Den 5 / Tag 5

Tento den se celý nesl v duchu „Geländespiel“, tedy snad té největší a nejdůležitější hry celého tábora zahrnující celodenní putování po říši fantazie. A jaká byla příčina této náročné výpravy? Ráno před účastníky vystoupil sám Bastian se zlou zprávou: kniha, jejímž prostřednictvím je možno se do či z Phantásie dostat, náhle zmizela! Je tedy bezpodmínečně nutné ji najít. Aby nebyli účastníci na své cestě příliš nápadní, byli rozděleni do skupin, z nichž každá musela vyrobit několik předmětů potřebných k cestě – kupříkladu se jednalo o speciální boty, v nichž by bylo možno projít nebezpečnou bažinou atd.

Na cestě však většinu účastníků výpravy zaskočil velmi vydatný déšť, jež způsobil dočasné odložení výpravy. Mnoho úkolů potřebných k znovunabytí knihy je tak již splněno, ale ten poslední ještě chybí….

Večer se všichni bojovníci sešli u táborového ohně, aby zde prostřednictvím společného zpěvu českých i německých písní načerpali dostatek síly pro své další putování. Poté se odebrali do svých stanů a již vyčkávají příchodu nového dne.