1 2 3 4 5 6 7 8

Den 2 / Tag 2

Dnešní den proběhl ve znamení příjezdu německých účastníků do tábora. Ti však dorazili až během odpoledního klidu, proto nepředbíhejme a vraťme se do ranních hodin. Celé dopoledne strávili jsme v duchu sportovním – konala se táborová olympiáda. Účastníci rozdělení do skupin závodili jak o život a své síly změřili při všech možných i nemožných hrách jako například „sedánek“ či potápění na čas.

Po obědě došlo k definitivnímu rozdělení do stanů a tábor – již v kompletním obsazení – se mohl konečně rozjet na plné obrátky. Po večeři začal dnešní nejdůležitější program: seznamovací večer neboli takzvaný „Kennenlernabend“. Nejprve před účastníky tábora předstoupili naši hlavní vedoucí – Anne a Leo, avšak tentokrát jako starosta a starostka Střibrného města z říše Phantásie. A proč to vše? „Lidé z Phantásie žádají všechny děti zde shromážděné, aby vyslechly jejich naléhavou prosbu: jejich říši, která nezná hranic, pohlcuje prázdnota. Za tím vším stojí zlá čarodějnice Xeide a její pomocníci, kteří způsobují, že fantazie v myslích všech dětí i dospělých mizí do nenávratna….“

Proto se v následujících dnech všichni účastníci tábora vydají na dlouhou a obtížnou cestu, aby pomohli zachránit Phantásii. Obstojí však v tomto nerovném boji? To závisí jen na jejich schopnostech a především na jejich fantazii…..