1 2 3 4 5 6 7 8

Den 7 / Tag 7

Probudili jsme se do dne poslední zkoušky, takže trochu nervózní. Hned dopoledne jsme se ale dozvěděli, co nás čeká; do místnosti, kde jsme byli shromážděni, vtrhlo stádo fantaskních zvířat, která skákala a dupala všude okolo. Nikoho neposlouchala, dokud nepřišel Hagrid. Jemu stačilo zapískat a zvířata se k němu seběhla a nechala se mazlit. To byl náš úkol – naučit se práci s kouzelnými zvířaty tak, aby nás poslouchala stejně jako Hagrida. Strávili jsme dopoledne na Hagridově předzahrádce, a i ve třetí, poslední zkoušce jsme obstáli. Konečně máme Čarodějný turnaj za sebou!

Mohli jsme začít slavit. Odpoledne jsme se rozdělili do skupinek a začali jsme se připravovat na večer. Někdo tančil, někdo maloval, někdo nacvičoval představení. Večer jsme protančili a poté jsme ještě jednou prošli společně všechna místa, na kterých jsme v uběhlém týdnu prožili dobrodružství. Dostali jsme Kouzelnické vysvědčení a dárek na rozloučeno. Když jsme zpívali naposledy večerní písničku, málokteré oko zůstalo suché. Bude se nám stýskat, ale je čas jet domů!


Nach dem anstrengenden Tag wachte die Zauberschule heute etwas später auf. Sogleich übertraf die Schulküche beim Frühstück alle Erwartungen. Köstlichkeiten wie feine Salate, exquisite Backwaren und exotische Aufstriche wurden zu Tische getragen. Danach bat Hagrid die Schüler darum ihm dabei zu helfen seine Tiere zu zähmen. Diese Aufgabe entpuppte sich als äußerst verzwickt und verlangte den Schüler/innen alle Kräfte ab. Am Abend stand dann der große Abschlussball an. Bei wundervollen Klängen wurde bis tief in die Nacht getanzt.