1 2 3 4 5 6 7 8

Den 6 / Tag 6

Dnes jsme se probudili do krásného dne. Byl to den jako stvořený na projížďku! Však také do Hogavic přijela inspektorka z ministerstva kouzel, Dolores Umbridgeová. Přijela celá rozlícená a stěžovala si, že musela projíždět temným a nebezpečným Zapovězeným lesem a nařídila Hagridovi, že les musí vykácet. Hagrid protestoval, ale nepomohlo; musel nastartovat svou vytuněnou lesní sekačku. Ta se však rozpadla a rozlétla na kousky!

Vydali jsme se tedy na celodenní pochod, abychom sehnali jednotlivé součástky sekačky. Plnili jsme koly na stanovištích, jednotlivé součástky přibývaly. Na konci jsme opět měli sestavenou celou sekačku!

Večer jsme strávili s hrami – žáci soutěžili proti profesorům. Nutno podotknout, že profesoři roznesli žáky na kopytech. Hry ale byly přerušeny dvěma rozrušenými žáky. Přiběhli z lesa a křičeli, že viděli profesorku Umbridgeovou, jak Hagrida nadále nutí, aby vykácel Zapovězený les. To jsme nemohli dopustit – vydali jsme se protestovat k lesu, abychom kácení zarazili. Profesorku Umbridgeovou zarazil náš počet a naše zanícení pro věc a uprchla před námi do lesa. Tam byla bohužel sežrána, ale dlouho jsme po ní netruchlili. Les je zachráněn! Poté jsme rádi zamířili do postele.


Im wunderschönen Trahanov wurde die Zauberschule um 7 Uhr von der strahlenden Sonne wachgeküsst. Sogleich herrschte grosse Aufregung da die Schulleitung beschlossen hatte den Wald hinter Hagrids Haus abzuholzen.  Die Schüler/innen waren bestürzt über diesen Beschluss und wollten die Abholzung unbedingt verhindern. Dafür entschlossen sie sich eine Gros(scharf)demonstration vorzubereiten um die Rodung zu verhindern.  Zunächst mussten sie durch die naheliegenden Staedte und Doerfer ziehen um genug Mitstreiter für die Demonstration zu finden. Nach dieser langen Wanderung liefen die Vorbereitungen auf Hochtouren.  Tatsächlich trugen die Anstrengungen der Schüler/innen Früchte und die Schulleitung entschloss sich dazu den Wald stehen zu lassen nachdem sie von dem Demonstrationszug konfrontiert wurden. Glücklich aber müde fielen die Schüler/innen nach diesem ereignisreichen Tag ins Bett.