1 2 3 4 5 6 7 8

Den 2 / Tag 2

Dnes ráno jsme se seznámili s hogavickým školníkem Hagridem. Ukazoval nám svou rezidenci, vychvaloval ji a pak si s námi zazpíval ranní písničku. Před dopoledním programem se ale stalo velké neštěstí; maskovaní bídáci, kteří okolo Hagridovy půvabné hájenky procházeli, se rozhodli ji zničit. Netrvalo jim to dlouho a když Hagrid, který vzápětí přišel, tu spoušť spatřil, byl zničený. Chtěli jsme mu pomoci, tak jsme se rozhodli, že si vyrobíme hůlky, abychom mohli zločince dopadnout, posílíme svaly pomocí tance a zkoncentrujeme se pomocí zpěvu.

Po obědě jsme měli chvíli klidu a odpoledne jsme po dvojicích vyrazili do lesa na čerstvý vzduch. Plnili jsme různé úkoly na čas a na chvíli jsme se tak v myšlenkách oprostili od nadcházejícího úkolu – kdo zničil Hagridovu chatu?

Záhadu se nám podařilo vyřešit po večeři. Zjistili jsme, že oni vandalové byli propadlí studenti, kteří si mysleli, že u Hagrida najdou nové testy, ale když nic nenašli, tak je to rozčílilo, že chatu zničili. Doslechla se to zástupkyně ředitele s panem ředitelem a byli velmi rozlícení. Nařídili studentům 3000 hodin sezení po škole a nám ostatním řekli, že podvádění se v Hogavicích netoleruje. Snad se nám podaří v turnaji uspět, abychom nedopadli podobně!


Um halb 8 des heutigen Tages erwachte die Zauberschule Hogavice aus ihrem erholsamen Schlaf. Zunächst wurde ein reichhaltiges Frühstück in den Speisesälen der Schule angerichtet. Daraufhin stellte Hagrid dem Lager seine geliebte Hütte vor die alle seine Schätze beherbergt.  Kurz darauf ereignete sich allerdings der absolute Super-Gau Hagrids Hütte wurde von unbekannten komplett ausgeraubt.

Schockiert von dieser Nachricht wollte die gesamte Zauberschule Hagrid umgehend bei der Aufklärung der Tat zur Seite stehen. Allerdings waren sich die Schüler/innen auch bewusst dass sie ohne Zauberstäbe und das nötige Wissen kaum in nennenswerter Art und Weise dazu beitragen können die Täter zu überführen. Aufgrunddessen verbrachte die Schulgemeinschaft den Vormittag den neuen Schüler/innen Zauberstäbe zu konstruieren und ihnen elementare Bestandteile der Zauberkunst näher zu bringen.

Am Nachmittag erkundete das Lager die Umgebung der Zauberschule und stieß dabei auf die ein oder andere Kuriosität. Bestärkt von diesen Eindrücken füllten sich alle endlich dazu in der Lage die Verantwortlichen für Hagrids Misere ausfindig zu machen. Tatsächlich trug die mehrstündige Suche Früchte und die Täter konnten ausfindig gemacht werden. Diese wurden von der Schulleitung zur Rechenschaft gezogen und Hagrid wurde Mittel zum Wiederaufbau seiner Hütte zugesprochen.