1 2 3 4 5 6 7 8

Den 3 / Tag 3

Ráno moudřejší večera – dnes jsme se o tom přesvědčili. Přes noc se asi včerejším nepoctivým studentům rozleželo v hlavě, co vlastně udělali, protože dnes ráno před nás předstoupili a zavázali se, že se začnou snažit, aby kouzelnické zkoušky konečně zvládli.

Dnešní den probíhalo ve škole normální vyučování. Dopoledne jsme se cvičili v obraně proti černé magii, učili jsme se kouzlit a vyjadřovat bez mluvení, abychom byli vždy schopni ubránit se útokům zlých černokněžníků. Po obědě profesor Longbottom zničil svou nešikovností laboratoř profesorky Trelawney, která mu pohrozila, že ho promění v ropuchu, tak jsme mu pomáhali vydělat peníze na burze na opravu laboratoře lektvarů. Podařilo se nám vydělat více než dost, tak jsme to oslavili dobrým obědem.

Potíže profesora Longbottoma ale neskončily; z ministerstva kouzel na něj přišla kontrola, že nemá hotové všechny zkoušky a nesmí proto učit. Pracovnice z ministerstva ho vyzkoušely z pár zaklínadel, které bohužel neuměl. I my jsme se pak procvičovali v různých zaklínadlech a na konci dne, při večerní slavnosti, nás opět navštívili ředitel se svou zástupkyní. Chválili nás, že jsme se ve škole moc zlepšili a rozhodli se, že rovnou otestujeme nově nabyté zkušenosti ve zkoušce. Byla sice tma a po cestě jsme potkávali občas divné a strašidelné bytosti, ale i tak se nám podařilo zkoušku složit a mohli jsme jít konečně spát.


Die Schulfamilie von Hogavice wurde heute gegen halb von der strahlenden Sonne wachgeküsst. Nachdem sich die Schüler*innen bei einem reichhaltigen Frühstücksbuffet stärkten, dass unter anderem köstliche Cerealien und exquisite Backwaren beinhaltete, verbrachten sie den restlichen Vormittag damit sich den Zauberkünsten zu widmen. Als der Tag bereits weiter vorangeschritten war passierte einem tollpatschigen Professor der Zauberschule ein äußerst ärgerliches Mißgeschick. Während er einen speziellen Zaubertrank zusammenbrauen wollte jagte er das ganze Labor der Schule in die Luft. Alle erklärten sich sofort bereit ihm dabei zu helfen die beschädigten Apparaturen zu ersetzen. Tatsächlich schafften es alle mit vereinten Kräften genug Geld zusammenzutreiben um den ganzen Schaden zu beseitigen. Am Abend verkündeten die beiden Schulleiter/innen von Hogavice ass die Schüler/innen so beeindruckende Fortschritte gemacht haben dass sie nun die drei großen Zauberprüfungen antreten dürfen. Alle waren hocherfreut über diese Nachricht und traten sogleich die erste Prüfung an.