1 2 3 4 5 6 7 8

Den 8 / Tag 8

Již naposledy jsme vstávali v východem slunce v naší škole čar a kouzel. Zabalili jsme si poslední zavazadlo, kouzelnické hůlky schovali pod pláště a se slzami v očích jsme se naposledy sešli v tanečním sále, kde jsme se všichni spolu rozloužili. Však nebudeme smutní dlouho, neboť se už v létě znova uvidíme s mnohými z nás a když ne, tak zase za rok!


Ein letztes Mal wachten die Schüler/innen in der Zauberschule Hogavice auf. Sogleich mussten sich alle verabschieden und nach Hause fahren. Der Abschied währt aber nicht ewig denn schon im Sommer sieht man sich wieder.

Den 7 / Tag 7

Probudili jsme se do dne poslední zkoušky, takže trochu nervózní. Hned dopoledne jsme se ale dozvěděli, co nás čeká; do místnosti, kde jsme byli shromážděni, vtrhlo stádo fantaskních zvířat, která skákala a dupala všude okolo. Nikoho neposlouchala, dokud nepřišel Hagrid. Jemu stačilo zapískat a zvířata se k němu seběhla a nechala se mazlit. To byl náš úkol – naučit se práci s kouzelnými zvířaty tak, aby nás poslouchala stejně jako Hagrida. Strávili jsme dopoledne na Hagridově předzahrádce, a i ve třetí, poslední zkoušce jsme obstáli. Konečně máme Čarodějný turnaj za sebou!

Mohli jsme začít slavit. Odpoledne jsme se rozdělili do skupinek a začali jsme se připravovat na večer. Někdo tančil, někdo maloval, někdo nacvičoval představení. Večer jsme protančili a poté jsme ještě jednou prošli společně všechna místa, na kterých jsme v uběhlém týdnu prožili dobrodružství. Dostali jsme Kouzelnické vysvědčení a dárek na rozloučeno. Když jsme zpívali naposledy večerní písničku, málokteré oko zůstalo suché. Bude se nám stýskat, ale je čas jet domů!


Nach dem anstrengenden Tag wachte die Zauberschule heute etwas später auf. Sogleich übertraf die Schulküche beim Frühstück alle Erwartungen. Köstlichkeiten wie feine Salate, exquisite Backwaren und exotische Aufstriche wurden zu Tische getragen. Danach bat Hagrid die Schüler darum ihm dabei zu helfen seine Tiere zu zähmen. Diese Aufgabe entpuppte sich als äußerst verzwickt und verlangte den Schüler/innen alle Kräfte ab. Am Abend stand dann der große Abschlussball an. Bei wundervollen Klängen wurde bis tief in die Nacht getanzt.

Den 6 / Tag 6

Dnes jsme se probudili do krásného dne. Byl to den jako stvořený na projížďku! Však také do Hogavic přijela inspektorka z ministerstva kouzel, Dolores Umbridgeová. Přijela celá rozlícená a stěžovala si, že musela projíždět temným a nebezpečným Zapovězeným lesem a nařídila Hagridovi, že les musí vykácet. Hagrid protestoval, ale nepomohlo; musel nastartovat svou vytuněnou lesní sekačku. Ta se však rozpadla a rozlétla na kousky!

Vydali jsme se tedy na celodenní pochod, abychom sehnali jednotlivé součástky sekačky. Plnili jsme koly na stanovištích, jednotlivé součástky přibývaly. Na konci jsme opět měli sestavenou celou sekačku!

Večer jsme strávili s hrami – žáci soutěžili proti profesorům. Nutno podotknout, že profesoři roznesli žáky na kopytech. Hry ale byly přerušeny dvěma rozrušenými žáky. Přiběhli z lesa a křičeli, že viděli profesorku Umbridgeovou, jak Hagrida nadále nutí, aby vykácel Zapovězený les. To jsme nemohli dopustit – vydali jsme se protestovat k lesu, abychom kácení zarazili. Profesorku Umbridgeovou zarazil náš počet a naše zanícení pro věc a uprchla před námi do lesa. Tam byla bohužel sežrána, ale dlouho jsme po ní netruchlili. Les je zachráněn! Poté jsme rádi zamířili do postele.


Im wunderschönen Trahanov wurde die Zauberschule um 7 Uhr von der strahlenden Sonne wachgeküsst. Sogleich herrschte grosse Aufregung da die Schulleitung beschlossen hatte den Wald hinter Hagrids Haus abzuholzen.  Die Schüler/innen waren bestürzt über diesen Beschluss und wollten die Abholzung unbedingt verhindern. Dafür entschlossen sie sich eine Gros(scharf)demonstration vorzubereiten um die Rodung zu verhindern.  Zunächst mussten sie durch die naheliegenden Staedte und Doerfer ziehen um genug Mitstreiter für die Demonstration zu finden. Nach dieser langen Wanderung liefen die Vorbereitungen auf Hochtouren.  Tatsächlich trugen die Anstrengungen der Schüler/innen Früchte und die Schulleitung entschloss sich dazu den Wald stehen zu lassen nachdem sie von dem Demonstrationszug konfrontiert wurden. Glücklich aber müde fielen die Schüler/innen nach diesem ereignisreichen Tag ins Bett.

Den 5 / Tag 5

Ani dnes jsme se neprobudili do fádních událostí. Dopoledne jsme procvičovali nové schopnosti v různých skupinkách zaměřených na jiné věci; četli jsme si a meditovali v čtecím kroužku, vyráběli dekorace a hůlky, sportovali na sluníčku a trénovali postřeh v deskových hrách.

Po obědě jsme byli svědky nehezkého chování; dvě studentky si chtěly přivydělat a rozhodly se podvádět při famfrpálovém turnaji. Podplatily druhý tým, aby prohrál, aby vyhrály sázku. Tento nehezký podvod nám pomohla odhalit profesorka jasnovidectví a dvě podvodnice byly potrestány.

Večer jsme si po náročném dni zasoutěžili mezi skupinkami a rádi jsme šli spát. Dobrou noc!


Der heutige Tag begann ruhig. Alle Schüler/innen widmeten sich dem Zaubereistudium am Vormittag. Am Nachmittag stand dann aber das große Quidditch Spiel an. Die großen Erwartungen der Zuschauer/innen wurde schnell enttäuscht da eine Mannschaft überraschend schlecht spielte und haushoch verlor. Im Nachhinein stellte sich heraus das dass Ergebnis des Spiels im Vorfeld schon bestimmt war und die Verlierer Mannschaft absichtlich schlecht spielte um Geld durch Sportwetten zu gewinnen. Die Schulfamilie war sichtlich erleichtert den Skandal aufgedeckt zu haben. Am haben beschäftigte sich das Lager mit lustigen und Actionreichen Gesellschaftsspielen.

Den 4 / Tag 4

George Weasley dnes způsobil pěkné pozdvižení! Rozhodl se, že si vystřelí ze svého spolužáka, Fenrira Šedohřbeta. Podtrhl mu židli, zrovna když si sedal a Fenrir se tak rozčílil, že se proměnil ve vlkodlaka, což se mu někdy stává. Ukousl Georgovi na oplátku ucho a pak s ním utekl. Aby se George taktéž neproměnil ve vlkodlaka, bylo nutné ho pronásledovat a ucho přišít zpátky. Fenrir ale utekl mimo Hogavice, tak jsme se vydali za ním. Dostali jsme se až do Klatov. Tam se nám zalíbilo, tak jsme si od pronásledování Fenrira odpočinuli na chvíli hraním her a prohlížením katakomb a poté jsme se rozdělili do skupinek, které se jednotlivě vydaly ucho hledat. Nebyli jsme úspěšní. Abychom si spravili náladu, šli jsme si zaplavat.

Po plavání jsme ucho našli! Zdravotní sestra madame Pomfrey přišila ucho Georgovi zpátky, takže už nehrozilo, že by se proměnil ve vlkodlaka. Večer jsme si za odměnu udělali gala kostýmový večer. Byl to událostmi nabitý den, tak jsme se večer rádi zavrtali do postýlek.  


Heute wurde die Zauberschule Hogavice um kurz nach sieben sanft geweckt. Sogleich ereignete sich ein folgenschwerer Zwischenfall. Ein Werwolf biss einem Schüler das Ohr ab nachdem dieser ihm einen kleinen Streich gespielt hatte. Die Krankenschwester sagte sogleich, dass das Ohr gleich wiedergefunden werden muss um zu verhindern, dass der Schüler zum Werwolf wird. Daraufhin machte sich die gesamte Schule auf die Suche. Dabei kamen sie zuerst in das wunderschöne Klatovy.

Dort bestaunten sie zuerst den wunderschönen historischen Stadtkern. Unter anderem gab es die einzigarten Katakomben der Stadt zu bestaunen. Die Suche erstreckte sich allerdings noch bis in den späten Nachmittag wo das Ohr endlich gefunden wurde. Erfreut über diesen Erfolg lies das Lager den Tag mit einer exklusiven Kostümparty ausklingen.