1 2 3 4 5 6 7 8

Den 4 / Tag 4

Den začal tak jako všechny předchozí – příjemným probuzením a snídaní. Potom jsme se dozvěděli, co jsou vlastně SdJ a Sojka zač, při tom nám hezky svítilo a hřálo sluníčko.
Protože je naše cesta vesmírem dost náročná, potřebovali jsme si pořádně odpočinout a za tím účelem se kluci vydali na jeden z měsíců Saturnu, který jim nabídl spoustu sportovního vyžití a jiných klukovin. Holky zůstaly na Saturnu a užívaly si zase po svém.
Večer jsme se plni nové energie zase setkali a prožili večer plný akce. Nedali jsme při něm odpočinout svým končetinám a svalům, což bylo vzhledem k poklesu teploty na této planetě více než záhodno. Jako završení večera jsme se dočkali Malého prince, který tuto planetu obchodníků také navštívil. Nejprve to vypadalo špatně, obchodníci ho podvedli a dali mu falešnou medicínu pro jeho Květinu. Naštěstí však podvod odhalil dobrý lampář a poradil princi, že tu pravou medicínu najde u Slunce. Malý princ nakonec pořídil, dostal jeden jeho paprsek. Kdo ví, jak to s ubohou Květinou dopadne, zda ji princ dokáže včas vyléčit…


Der Saturn
Am Dienstag lernten die Kinder etwas ueber die historischen und die aktuellen Bezuege zwischen Deutschen und Tschechen sowie die SDJ bzw. Sojka.
Den Nachmittag vebrachten die Teilnehmer getrennt. Waehrend die Jungs z.B. einen Gelaendelauf durchfuehrten und das traditionelle Schaslik zubereiteten blieben die Maedchen am Zeltplatz um Theater zu spielen und Masken zu basteln.
Danach besuchte man ein paar Monde des Saturn, auf denen verschiedene Spiele stattfanden. Auf dem Saturn selbst uebertoelpelten zwei gewiefte Geschaeftsleute den kleinen Prinzen und verkauften ihm ein Deodorant als Medikament, fuer das er sogar arbeiten musste. Doch als er sich dann schlafen gelgt hatte, bemerkte er ein helles Strahlen. Es war der Herrscher des Lichtes, die Sonne, die ihm das heilende Medikament geben konnte, das seine Blume brauchte – Licht.