1 2 3 4 5 6 7 8

Den 8 / Tag 8

Příběh Malého prince je bohužel za námi, těšíme se na Vás v Gaisthale 2009.


Den 6 / Tag 6

Dnes nás čekal velký náročný den a proto jsme se na něj museli patřičně připravit. Protože Země je veliká a my jsme nevěděli, kde se liška skrývá, vydali jsme se co nejdřív na cestu. Štreka byla dlouhá, ale celou cestu nám svítilo sluníčko. Lišku nám pomáhali hledat všichni obyvatelé Země, ale pod podmínkou, že jim pomůžeme s jejich problémy. Bylo už poměrně, když jsme zachytili poslední stopu a tak jsme se rozhodli navečeřet a trochu se prospat. Nejlepší doba na chytání lišek je hluboká noc a tak jsme se tohoto hesla drželi. Při lapání zvířete nám svítil i měsíc a hvězdy a my tedy šli téměř na jisto. Netrvalo dlouho a lišku jsme nalezli. Úkol byl splněn a my jsme se mohli vrátit do tábora a dospat noc.


Fuchsjagd
Der heutige Tag stand ganz im Zeichen der Fuchssuche. Nachdem die Kinder einige Gegenstaende dafuer vorbereitet hatte, machten sie sich in Gruppen auf den Weg. Entlang der Strecke, die sich auch den Gipfel des Frauenstein umfasste, erlangten sie bei verschiedenen Posten Fussspuren, die der Fuchs hinterlassen hatte. Dabei wurden sie mit den schlechten Seiten der Erde konfrontiert – Umweltverschmutzung, Krieg, Hunger,…
 Nach Lagerfeuer und Gesang legten sie sich am Abend auf einer Wiese zum Schlafen, bevor sie in der Nacht geweckt wurden und eine wilde Jagd auf den Fuchsbau begang, den nur eine Gruppe gewinnen konnte. Der Fuchs erwartete sie an einer versteckten Stelle, die sie nur Dank der vorher erhaltenen Hinweise bzw. Pfoten finden konnten.

Den 5 / Tag 5

Hned po ránu jsme se ocitli na Neptunu a protože je to planeta geografů, tak jsme si z nich vzali příklad a rozhodli jsme se s touto planetou a jejími obyvateli blíže seznámit. Proto jsme se rozdělili do zájmových skupin. Pomohli jsme mu splnit co nejvíce úkolů za 111 minut, což bylo požadavkem neptunských opravářů letadel. Po náročném dni jsme posadili do televizního studia a zahráli bezva kvíz. Nakonec si na nás našli čas hlavní geografové od kterých jsme se dozvěděli, kdo nám poradí, jak se s Malým princem vrátíme na jeho planetu. Budeme se muset vydat na Zemi a najít lišku. Mezitím se hodně setmělo, takže jsme důležitou misi odložili na zítřek, abychom načerpali síly.


Neptun
Den Neptun erforschten die Kinder auf verschiedenen Wegen. Sie verteilten sich auf verschiedene Neigungsgruppen, unter anderem Knoten, Basteln, Modellflugzeuge bauen, Jiu-Jitsu, …
Am Nachmittag versuchten die Teilnehmer möglichst viele Aufgaben zu lösen; 50 verschiedene Aufträge in 111 Minuten, die Geschick, Teamgeist, Kreativität und auch ein bisschen Überwindung kosteten.
Der Abend wurde mit Prinz, Sonnenkönig oder Blume, die Neptunversion von 1, 2 oder 3, verbracht. Danach trafen die Kinder bei einer Nachtwanderung auf zwei Geographen. Der kleine Prinz, der sich verlaufen hatte, fragte sie nach seinem Planeten B612, denn die Blume braucht unbedingt ihre Medizin. Doch der Planet B612 ist auf keiner Karte zu finden, da er nur in der Fantasiewelt existiert. Die Geographen gaben ihnen den Tipp, zusammen mit den Kindern auf der Erde den schlauen Fuchs zu suchen. Dieses intelligent Fabelwesen könnte den Weg zurück zu seinem Planeten wissen …

Den 4 / Tag 4

Den začal tak jako všechny předchozí – příjemným probuzením a snídaní. Potom jsme se dozvěděli, co jsou vlastně SdJ a Sojka zač, při tom nám hezky svítilo a hřálo sluníčko.
Protože je naše cesta vesmírem dost náročná, potřebovali jsme si pořádně odpočinout a za tím účelem se kluci vydali na jeden z měsíců Saturnu, který jim nabídl spoustu sportovního vyžití a jiných klukovin. Holky zůstaly na Saturnu a užívaly si zase po svém.
Večer jsme se plni nové energie zase setkali a prožili večer plný akce. Nedali jsme při něm odpočinout svým končetinám a svalům, což bylo vzhledem k poklesu teploty na této planetě více než záhodno. Jako završení večera jsme se dočkali Malého prince, který tuto planetu obchodníků také navštívil. Nejprve to vypadalo špatně, obchodníci ho podvedli a dali mu falešnou medicínu pro jeho Květinu. Naštěstí však podvod odhalil dobrý lampář a poradil princi, že tu pravou medicínu najde u Slunce. Malý princ nakonec pořídil, dostal jeden jeho paprsek. Kdo ví, jak to s ubohou Květinou dopadne, zda ji princ dokáže včas vyléčit…


Der Saturn
Am Dienstag lernten die Kinder etwas ueber die historischen und die aktuellen Bezuege zwischen Deutschen und Tschechen sowie die SDJ bzw. Sojka.
Den Nachmittag vebrachten die Teilnehmer getrennt. Waehrend die Jungs z.B. einen Gelaendelauf durchfuehrten und das traditionelle Schaslik zubereiteten blieben die Maedchen am Zeltplatz um Theater zu spielen und Masken zu basteln.
Danach besuchte man ein paar Monde des Saturn, auf denen verschiedene Spiele stattfanden. Auf dem Saturn selbst uebertoelpelten zwei gewiefte Geschaeftsleute den kleinen Prinzen und verkauften ihm ein Deodorant als Medikament, fuer das er sogar arbeiten musste. Doch als er sich dann schlafen gelgt hatte, bemerkte er ein helles Strahlen. Es war der Herrscher des Lichtes, die Sonne, die ihm das heilende Medikament geben konnte, das seine Blume brauchte – Licht.