1 2 3 4 5 6 7

Den 7 / Tag 7

Tak se nám podařilo získat celý plánek raketoplánu, který na nás již ráno čekal úspěšně dohotovený od technika a společně se srdcem této vesmírné lodi, které ho pohání, již nic nebránilo odletu mimozemšťanů na domovskou planetu. Éterka ale byla však velmi zklamaná a naštvaná na svého bratra Bratana, kterého za trest, že chtěl ovládnout celou planetu Zemi, společně s Oukejkůlem odsoudila k životu na Zemi mezi lidmi. Bude se muset naučit pracovat a vycházet s lidmi.

Poslední společný den s Éterkou a Oukejkůlem jsme si chtěli užít a tak jsme si zahráli hru, která se u nás na planetě hraje snad všude a to fotbal. Po obědě jsme se naučili psát speciální vzkazy nejen našim přátelům mimozemšťanům ale i novým kamarádům, aby na nás nezapomněli. Odpoledne jsme strávili různorodými aktivitami podle toho, co nás zrovna nejvíce bavilo, ať se jednalo o sport, stolní hry nebo výrobu dekorace na večerní závěrečnou párty.

Po slavnostní poslední večeři se sladkou tečkou se již večer nesl ve znamení tance. Společensky unaveni jsme si doprovodili Éterku a Oukejkůla na místo startu raketoplánu, kde nás těsně před odletem za naši pomoc odměnili malým vzpomínkovým dárkem. Po rekapitulaci nespočetných zážitků se motory zažehly a naši mimozemští přátelé odletěli domů. Se slzami v očích, ale šťastní jsme jim mávali pro bezpečnou cestu a poté se již odebrali do říše snů.


Den letzten Tag haben wir zusammen verbracht. Am Vormittag organisierten wir ein traditionelles Fußballturnier, bei dem die Mannschaften der Teilnehmer mit den Mannschaften der Betreuer gegeneinander antraten. Nach einem guten Mittagessen setzten wir das Programm fort. Wir teilten uns in Gruppen auf, die Spiele spielten, Dekorationen für heute Abend machten oder Sport trieben. Nach unserem letzten Abendessen feierten wir unser Abenteuer mit einer Discoparty.