1 2 3 4 5 6 7

Den 5 / Tag 5

Po včerejším náročném dni plném nových podnětů jsme si trochu přispali. Náš technik, který opravuje loď vesmírným přátelům, měl také náročné dny s opravou skeletonu raketoplánu a tak jsme se rozhodli mu dopoledne pomoci plněním pestrou paletou úkolů. A že jich pro nás měl opravdu hodně. Celkem 111. Všechny jsme ale bez problému zvládli a technik měl čas na vytvoření plánku k finálnímu sestavení a vybavení vesmírného plavidla.

Jelikož ale dohotovení takového komplexního díla zabere ještě nějakou chvíli, začali se nám mimozemští přátelé nudit a přišli na skvělou myšlenku odhalování stop po jejich předchůdcích zde na planetě Zemi. Celé odpoledne jsme cestovali mezi přítomností a minulostí, abychom vyzpovídali každého, kdo by mohl o skutečnosti návštěvy mimozemšťanů něco vědět. Nebylo to samozřejmě tak jednoduché a opravdu jsme si prověřili nejen naše detektivní schopnosti ale také fyzickou zdatnost a kreativitu při plnění úkolů pro získání dalších vodítek a souvislostí v našem složitém pátrání. Nebyli bychom to ale my, kdybychom nakonec vše nevyřešili a potvrdili si, že mimozemšťané na naši planetu už zavítali, ale vždy s přátelskými úmysly.

Večer jsme ale zjistili, že nám mezitím byl odcizen onen plánek na dohotovení raketoplánu. Nenechali jsme tedy odpočinout naši šedou kůru mozkovou a pustili se znovu do pátrání. V trezoru, kde byl plánek původně uložen jsme téměř pod lupou prošli každý milimetr místnosti a nakonec po několika logických hádankách jsme odhalili, že to byl jeden z mimozemšťanů a to Bratan! Hned zítra brzo ráno se za ním vydáme.


Der heutige Tag war der Geschichte gewidmet. Am Vormittag teilten wir die Teilnehmer in Gruppen ein, in denen sie viele Aufgaben erledigen mussten – manche waren echt herausfordernd! Am Nachmittag gingen wir in den Wald, wo wir von der Anwesenheit von Außerirdischen auf der Erde erfuhren. Nach dem Abenddrama, als wir herausfanden, dass einer der Außerirdischen uns betrogen hatte, gingen wir schlafen.