1 2 3 4 5 6 7 8

Den 2 / Tag 2

Druhý den se nesl v hořkosladkém duchu. Otrokáři byli stále nepříjemní a navíc ukořistili starodávnou masku, která jako jediná nás může přenést zpátky do naší doby. Archeologové se snažili ji získat zpátky, ale otrokáři byli silnější a vypadalo to, že dostaneme výprask, ale pak se nás zastala faraonova manželka, vynadala našim tyranům a dala nám trochu jídla, což se velmi hodilo po prohladověné noci. Naštěstí jsme pak dostali ještě snídani, abychom se posilnili na nadcházející náročný den.

Po snídani se otrokáři nudili a chtěli, abychom je nějak pobavili. Vybrali si pár otroků, aby jim zazpívali, zatancovali nebo něco vyrobili, ale s výsledkem nebyli moc spokojení, takže jsme byli rozděleni do skupin a dopoledne strávili trénováním tance, zpěvu a vyráběním pyramid jako trénink na pozdější práci.

Odpoledne se neslo ve znamení sportování. Otrokáři si nás opět rozdělili do skupiny a nutili nás vykonávat a soutěžit v různých disciplínách, které prověřovaly jak naši rychlost, tak i spolupráci ve skupině nebo pohotové reakce.

Ani večer nás otrokáři nenechali v klidu. I po lahodné večeři chtěli, abychom zapracovali na svých schopnostech, tentokrát testovaných ve tmě. Po skupinkách jsme vyplňovali kvíz a pak sháněli podpisy vedoucích, kteří se schovávali po celé budově. Stále doufáme, že se nám podaří zmocnit se masky a dostat se zpět do naší doby, protože otrokáři a jejich nároky jsou velmi vysilující.


Nach unserer ersten Nacht im Osterlager wurden wir von Sonnenstrahlen geweckt. Die Sklaventreiber standen schon bereit und wollten uns in die Pyramidenbauarbeit einführen. Geschockt von der harten Arbeit, konnten die Archäologen den Wünschen der Sklaventreiber nicht gerecht werden. Glücklicherweise stellte sich heraus, dass Johanna, die Pharaonenehefrau, mit den Sklaven sympathisierte und uns ihre Hilfe versprach. Nach einer Frühstückspause bereiteten wir uns darauf vor, den Sklaventreibern zu gefallen, mit gebastelten Schildern, Liedern und einem Tanz.

Dadurch bewiesen wir den Sklaventreibern unsere kreative und coole Ader. Im Laufe des Nachmittages wurden wir zu einem Sklavenspiel eingeladen, bei dem wir unsere Teamfähigkeit und Geschicklichkeit beweisen mussten. Nach einem siegreichen Abschluss für mehrere Gruppen, lernten wir das alte Ägypten erst richtig kennen.

Wie früher mussten wir ohne Licht, einen Quizabend und einige weitere Geschicklichkeitsspiele absolvieren. Müde von dem sportlichen Tag, fielen wir als müde Sklaven alle ins Bett.