1 2 3 4 5 6 7 8

Den 7 / Tag 7

Masku už jsme našli a můžeme se chystat na cestu domů! Protože jsme si ale během našeho týdenního dobrodružství v Egyptě nalezli spoustu kamarádů, rozhodli jsme se, že spolu strávíme ještě jeden poslední den, kdy se budeme jenom společně bavit, smát se a oslavovat dobrý konec. Svrhli jsme faraona zlého panovníka, který nás celou dobu trápil, a zamkli ho do jeho hrobky plné pokladů, aby přemýšlel o svých skutcích.

My jsme se pak vrhli do víru oslavování. Zvelebovali jsme místnosti, kde jsme chtěli slavit, tancovali jsme, vyráběli origami velbloudy. Po slavností večeři v nádherně vyzdobeném sále jsme se sešli na diskotéce, veselili se a myslili na blížící se cestu domů. Když jsme se všichni společně rozloučili s uplynulým týdnem a všemi dobrodružstvími, která jsme zažili, archeologové provedli s artefaktem stejný rituál, který nás do Egypta přenesl, a najednou jsme opět byli v naší době! Už zítra musíme opustit muzeum, proto na to musíme načerpat síly a odcházíme spát.


Zum vorletzten Mal wachten wir im schönen Nečtiny auf. Wir trafen wieder auf den Pharao, der uns wieder gegeneinander ausspielen wollte. Jedoch ließen das sowohl die Sklaventreiber als auch die Archäologen nicht zu. Sie lehnten sich gegen ihn auf und sperrten ihn in seine eigene Grabkammer. Glücklich von einem neuen Lebensabschnitt, wollten wir noch einen letzten und schönen Tag im alten Ägypten verbringen.

Wir spielten unser alttraditionelles Fußballspiel der großen gegen die kleinen Sklaven. Nach der sportlichen Betätigung, machten wir uns schick für den letzten Tag. Neben Tischdeko, gestalteten wir eigene T-shirts, schrieben weiter an netten Briefen oder tanzten. Nach einem gelungenen Abschlussessen, mit Pommes und Eis, bereiteten wir uns auf einen Abend mit Tanz und Spaß vor.

Nach einer großen Disco, gingen wir noch ein letztes Mal die Strecke rund um unser Haus ab und erinnerten uns noch an die schönen Zeiten der Woche. Abschließend reisten wir wieder in der Zukunft zurück, um morgen wirklich nach Hause fahren zu können. Ein letztes Mal gingen wir ins Bett und verabschieden uns von allen.