1 2 3 4 5 6 7 8

Den 5 / Tag 5

Poprvé jsme se dokázali dát dohromady a vzepřít se vůli faraona. Ten nám během ranního shromáždění oznámil, že smrt by byla pro jeho ženu příliš milosrdná smrt, že ji raději prodá do otroctví. Poté nás polil ledový pot na zádech; faraon si do své hrobky nechal vnést náš svatý artefakt, díky kterému jedinému bychom se mohly dostat zpátky do naší doby.

Faraon nám nařídil pokračovat v práci, ale my už jsme nechtěli pokračovat v nošení těžkých kamenů na stavbu pyramid. Rozhodli jsme se, že místo toho budeme dělat, co si sami vybereme, a možnosti byly rozličné. Mohli jsme se kreativně vyžít, vyrábět si náramky nebo malovat, mohli jsme napsat a nafotit fotopříběh, pár odvážlivců se pustilo do juda a deskové hry byly samozřejmě také všudypřítomné.

Při pokusu o útěk jsme utratili spoustu peněz, proto jsme si potřebovali vydělat další. Na burze jsme obchodovali na oficiálním i černém trhu a prchali před loupežníky a policisty.

Večer se chtěl faraon pobavit, takže jsme hráli a pilovali oblíbené egyptské hry, abychom byly potěchou pro jeho rozmazlené očko. Cvičili jsme se v obratnosti, vynalézavosti a týmovosti, což nám nakonec může pomoci při dalším pokusu o útěk, který brzy plánujeme.


Nach einer langen Nacht, konnten wir heute das erste Mal etwas ausschlafen, um uns von der gestrigen Tortur zu erholen. Nach weiteren Überlegungen, inwiefern der Pharao seine Frau bestrafen könnte. Trotz dem ganzen drunter und drüber, entschieden wir uns heute Morgen dazu, gegen die Herrschaft zu rebellieren. Neben basteln, Origami, Judo oder auch singen, hatten wir viele Möglichkeiten, unser Leben frei zu gestalten.

Um ein freies Leben zu managen, lernten wir den Umgang mit Geld kennen. Anhand von Strategien des Kaufens und Verkaufens, verdienten wir viel für das eigene Überleben. Nach großen Gewinnen oder auch Verlusten, führten wir ein Tischfußballtunier durch. Nachdem der Pharao wieder in unsere Mitte gekommen ist, steckte dieser unseren Portschlüssel in seine Grabkammer. Wieder einmal zeigte er uns seine Überlegenheit.

Da dieser sich langweilte, versuchten wir ihn mit kleinen Actionspielen aus Ägypten zu beeindrucken. Nach einem langen Tag, gingen wir alle, gespannt auf den nächsten Tag ins Bett.