1 2 3 4 5 6 7

Den 7 / Tag 7

Tak se nám podařilo získat celý plánek raketoplánu, který na nás již ráno čekal úspěšně dohotovený od technika a společně se srdcem této vesmírné lodi, které ho pohání, již nic nebránilo odletu mimozemšťanů na domovskou planetu. Éterka ale byla však velmi zklamaná a naštvaná na svého bratra Bratana, kterého za trest, že chtěl ovládnout celou planetu Zemi, společně s Oukejkůlem odsoudila k životu na Zemi mezi lidmi. Bude se muset naučit pracovat a vycházet s lidmi.

Poslední společný den s Éterkou a Oukejkůlem jsme si chtěli užít a tak jsme si zahráli hru, která se u nás na planetě hraje snad všude a to fotbal. Po obědě jsme se naučili psát speciální vzkazy nejen našim přátelům mimozemšťanům ale i novým kamarádům, aby na nás nezapomněli. Odpoledne jsme strávili různorodými aktivitami podle toho, co nás zrovna nejvíce bavilo, ať se jednalo o sport, stolní hry nebo výrobu dekorace na večerní závěrečnou párty.

Po slavnostní poslední večeři se sladkou tečkou se již večer nesl ve znamení tance. Společensky unaveni jsme si doprovodili Éterku a Oukejkůla na místo startu raketoplánu, kde nás těsně před odletem za naši pomoc odměnili malým vzpomínkovým dárkem. Po rekapitulaci nespočetných zážitků se motory zažehly a naši mimozemští přátelé odletěli domů. Se slzami v očích, ale šťastní jsme jim mávali pro bezpečnou cestu a poté se již odebrali do říše snů.


Den letzten Tag haben wir zusammen verbracht. Am Vormittag organisierten wir ein traditionelles Fußballturnier, bei dem die Mannschaften der Teilnehmer mit den Mannschaften der Betreuer gegeneinander antraten. Nach einem guten Mittagessen setzten wir das Programm fort. Wir teilten uns in Gruppen auf, die Spiele spielten, Dekorationen für heute Abend machten oder Sport trieben. Nach unserem letzten Abendessen feierten wir unser Abenteuer mit einer Discoparty.

Den 6 / Tag 6

To, že nás dnes čeká náročný den bylo jasné. Museli jsme zjistit kudy se Bratan vydal a kam schoval ukradené srdce a plánek rakety. Proto jsme vstali o trošku dřív a vydali se po zlodějových stopách. Hledání cesty, kudy se Bratan vydal nás provádělo přes spoustu zajímavých míst a překážek, z nichž pro nás byly některé jak náročné, tak ale i přínosné. Cestou jsme viděli pozdně barokní zámek Karlštejn, přírodní krasové útvary, zažili jsme místní kulturu a užili si čistoty žďárské přírody.

Posbírat veškeré útržky ukradeného plánku rakety nám zabralo celý den, a tak jsme byli rádi, když jsme se vrátili na naši základnu. Jelikož jsme si potřebovali odpočinout, rozhodli jsme se večer strávit jak s filmovými snímky, tak i s prvky muziky. Už jsme se chystali jít spát, když tu se objevila stopa o tom, kde se nachází náš padouch, Bratan. Stopa nám přeci nemohla vychladnout, a tak jsme se hned museli vydat na cestu. Bylo to těžké, byli jsme unavení, bylo už docela pozdě, ale i přes to všechno se nám podařilo našeho pachatele najít a získat zpět i ukradené srdce, které je pro vesmírné návštěvníky nesmírně nutné k jejich bytí. Bratan bude potrestán za své činy a srdce bude vráceno našim vesmírným přátelům. Snad se jim brzo podaří v pořádku odletět domů…


Wir wussten, dass uns heute ein wirklich anspruchsvoller Tag erwartet. Am Morgen sind wir in die Fußstapfen eines Außerirdischen, der uns verraten hat, gegangen. Die Reise war lang, anstrengend und voller herausfordernder Aufgaben, die Wissenschaftler für uns vorbereitet haben. Nach einer langen und anstrengenden Reise verbrachten wir den Abend gemeinsam mit Quizfragen zu Filmmelodien, Weltstädte und dem Betreuer-team.  

Bevor wir uns endlich in dem Bett hinlegen konnten, erwischten wir eine Spur eines bösen Außerirdischen, der uns um einige Raumschiff teile gerobbt hat. Also machten wir uns auf den Weg, nachdem wir ihn, auch mit den Teilen, aufgehalten hatten. Nach einem erfolgreichen und produktiven Tag gingen wir endlich ins Bett.

Den 5 / Tag 5

Po včerejším náročném dni plném nových podnětů jsme si trochu přispali. Náš technik, který opravuje loď vesmírným přátelům, měl také náročné dny s opravou skeletonu raketoplánu a tak jsme se rozhodli mu dopoledne pomoci plněním pestrou paletou úkolů. A že jich pro nás měl opravdu hodně. Celkem 111. Všechny jsme ale bez problému zvládli a technik měl čas na vytvoření plánku k finálnímu sestavení a vybavení vesmírného plavidla.

Jelikož ale dohotovení takového komplexního díla zabere ještě nějakou chvíli, začali se nám mimozemští přátelé nudit a přišli na skvělou myšlenku odhalování stop po jejich předchůdcích zde na planetě Zemi. Celé odpoledne jsme cestovali mezi přítomností a minulostí, abychom vyzpovídali každého, kdo by mohl o skutečnosti návštěvy mimozemšťanů něco vědět. Nebylo to samozřejmě tak jednoduché a opravdu jsme si prověřili nejen naše detektivní schopnosti ale také fyzickou zdatnost a kreativitu při plnění úkolů pro získání dalších vodítek a souvislostí v našem složitém pátrání. Nebyli bychom to ale my, kdybychom nakonec vše nevyřešili a potvrdili si, že mimozemšťané na naši planetu už zavítali, ale vždy s přátelskými úmysly.

Večer jsme ale zjistili, že nám mezitím byl odcizen onen plánek na dohotovení raketoplánu. Nenechali jsme tedy odpočinout naši šedou kůru mozkovou a pustili se znovu do pátrání. V trezoru, kde byl plánek původně uložen jsme téměř pod lupou prošli každý milimetr místnosti a nakonec po několika logických hádankách jsme odhalili, že to byl jeden z mimozemšťanů a to Bratan! Hned zítra brzo ráno se za ním vydáme.


Der heutige Tag war der Geschichte gewidmet. Am Vormittag teilten wir die Teilnehmer in Gruppen ein, in denen sie viele Aufgaben erledigen mussten – manche waren echt herausfordernd! Am Nachmittag gingen wir in den Wald, wo wir von der Anwesenheit von Außerirdischen auf der Erde erfuhren. Nach dem Abenddrama, als wir herausfanden, dass einer der Außerirdischen uns betrogen hatte, gingen wir schlafen.

Den 4 / Tag 4

Naši vesmírní přátelé samozřejmě nejsou lidé, a proto vůbec neznají naši faunu, flóru, ani lidské tělo a jeho funkce. Proto nám přišlo správné, seznámit je s různými živočichy, rostlinným bohatstvím i lidskou anatomií.  Bylo pochopitelné, že nevěděli, že se u nás květiny prodávají jako dekorace nebo jako symbol citové náklonosti. Napadlo nás je tedy seznámit s tím, jak funguje trh a světová ekonomika. A kde jinde by to mohli poznat lépe nežli na burze, kde si vyzkoušeli prodávat, nakupovat a celkově obchodovat s různými komoditami v nevyzpytatelném kapitalistickém světě. Říše rostlin už byla našim návštěvníkům známa, takže jediné, co jim chybělo bylo obeznámit se s dalšími živými tvory, co se na Zemi krom lidí vyskytují. Vydali jsme se do lesního safari, otevřené zoo, kde měli možnost vidět zvířátka různých skupin.

Večer jsme strávili budováním silnějších vztahů mezi námi všemi při hraní několika akčních her. Dokonce se jako hráči zapojili i vedoucí, jenž vytvořili svůj vlastní tým… Kolem půl desáté se nám ale oči už tak chýlily, že jsme po společné večerní slavnosti, plni nových zážitků a příjemně bolavých nohou, šli spinkat.


Heute fiel uns ein, unseren außerirdischen Freunden die Funktionsweise des Marktes und der Weltwirtschaft vorzustellen. Und wo könnten sie es besser lernen als an der Börse, wo sie versuchten verschiedene Rohstoffe in der unberechenbaren kapitalistischen Welt zu verkaufen, zu kaufen und zu handeln? Am Nachmittag gingen wir in den Wald, um das was wir Safari nennen zu spielen. Wir haben versucht, wie es ist, ein Jäger zu sein und wie es ist, gejagt zu sein. Wir haben den Abend mit „Action Spiele Abend“ verbracht.

Den 3 / Tag 3

Tanec, čím jiným začít nový den! Abychom po ránu prokrvili těla a hlavy, místo rozcvičky jsme si zatančili. Po snídani jsme zjistili, že bychom měli nové mimozemské turisty seznámit s pozemskou geografií a přírodními živly. Proběhli jsme si okolí naší havárie, přičemž jsme se dozvěděli užitečné informace a důležitá fakta o lokaci, kde se jejich havarovaná loď nachází.

Vydatný oběd jsme vytrávili na procházce po lesích, kopcích a loukách, kdy naši vesmírní kamarádi poznali krásy pozemské fauny a flóry. Po večeři jsme dali znaveným nohám odpočinout u táborového ohně, kdy jsme si společně zazpívali z výběru českých a německých písní. Ale, těsně před tím, než jsme šli spát, zjistili jsme, že jeden z našich návštěvníků, Bratan, byl unesen bouří a větrem. Díky bohu, i přes veškeré strachy a nástrahy, se kterými jsme se potkali, se nám ho podařilo zdravého a v pořádku najít a my jsme si mohli jít konečně zaslouženě hajnout do svých postýlek.


Am Vormittag haben wir unseren Außerirdischen Freunde die Umgebung unserer Raumstation vorgestellt. Wir nahmen an einem Paar-Orientierungslauf teil, bei dem wir unser Wissen im Bereich Geographie und Naturelemente überprüft haben . Nach einem ausgezeichneten Mittagessen erkundeten wir weiter die bisher unbekannte Umgebung unserer Raumstation. Den Abend haben wir mit singen bei dem Lagerfeuer verbracht. Am späten Abend machten die Wissenschaftler eine Mutprobe und alle Teilnehmer haben sie erfolgreich bestanden.