1 2 3 4 5 6 7

Den 3 / Tag 3

Třetí den jsme se chtěli přiblížit pohádkovým bytostem, a proto jsme se pokusili vylepšit i naše speciální schopnosti. Zaměřili jsme se především na tancování, zpívání a jazykové dovednosti. A i když by se mohlo zdát, že úspěchy nás nedostaly na úroveň nadpřirozených bytostí, poznali jsme alespoň, jak těžké je oplývat nadáním.
Přestože bylo ráno po noční bouřce o něco chladnější, než během předchozích dní, kolem poledne se už nám opět bylo jako v rozpálené peci z pohádky O Perníkové chaloupce. Po lahodném obědě v místním hostinci jsme si proto dopřáli pořádný odpočinek. Když jsme ale chtěli, aby nám babička po obědě vyprávěla pohádku, byla už na odchodu a nechala nás doma sama.
Další pohádku nám tak vyprávěli naši starší sourozenci, kteří se v určitých věcech babičce velmi podobají. Pohádku O Třech prasátkách pojali velmi efektivně, velká část její původní zápletky byla však opět ta tam. A abychom nedopadli jako prasátka, která, v této verzi pohádky, neúspěšně obchodovala s makléřem vlkem, naučili jsme se, jak se obchoduje na burze.
Po tak mentálně namáhavém dni jsme se oddali oslavám u ohně. Během veselí k nám do tábora ale zavítal pár medvědů, který odnesl jednoho z našich starších sourozenců – milou hlavní vedoucí. Museli jsme se proto neočekávaně vydat do lesa, abychom ji zachránili. Na samém sklonku dne nás tak opět čekala těžká práce. Vše jsme samozřejmě s přehledem zvládli a po večerní slavnosti jsme se opět v kompletním obsazení uložili ke spánku. Šťastný konec, dobrý konec.


Wie die Tage davor begann auch dieser mit blauem Himmel und strahlendem Sonnenschein. Diese sommerliche Idylle wurde jedoch gestört durch eine lautstarke Diskussion zwischen einem Superstar, einer Tänzerin und einem Intellektuellen. Diese versuchten dann den ganzen Vormittag, die Mitglieder der großen Gaisthaler Familie im Singen, Tanzen und Sprachen weiterzubilden.
Nach märchenhaft guten Fleischpflanzerln zu Mittag bekamen die Kinder mit, wie die drei kleinen Schweinchen auf Wohnungssuche gingen, da sie von ihrer Mutter rausgeschmissen wurden. Der Immobilienmakler Marcel von Wolf drehte ihnen leider minderwertige Häuser an, die innerhalb kurzer Zeit weggeflogen, verbrannt oder überschwemmt wurden. Deshalb wurden die vielen Kinder am Nachmittag im Kaufen und Verkaufen von Wertgegenständen an der Gaisthaler Börse geschult.
Am Abend traf sich die Familie am Lagerfeuer, wo gespielt und gesungen wurde, bis plötzlich ein Bär auftauchte, sich ein Geschwisterchen schnappte und in den Wald verschleppte. Die Enkel machten sich dann samt Oma auf den Weg, um den Bären und sein Opfer wiederzufinden. Nach der erfolgreichen Suche im Dunkeln war es dann auch schon Zeit, sich für den nächsten Tag auszuruhen und schnell die Betten aufzusuchen.