Víkendový seminář JAPA 2023 se blíží

JAPA je česko-německý víkendový vzdělávací seminář konaný na podzim střídavě jeden rok v Čechách a druhý rok v Německu. Je určen pro všechny, kterým již bylo 16 let, chtěli by se dále vzdělávat a posouvat v různých směrech, mají zájem pracovat se Sojkou či by se chtěli v budoucnu stát vedoucími. Anebo chtějí jenom znovu vidět své kámoše z táborů, po kterých se jim stýská. Pokud vás tato akce láka, tak si v diářích zakroužkujte datum 27. – 29. 10. 2023 a neotálejte s vyplněním přihlášek, protože počet míst je omezen.

Kurz hlavního vedoucího

V pátek a o víkendu 21.-23.4.2017 se trojice našich vedoucích zúčastnila kurzu hlavního vedoucího akreditovaného MŠMT ČR. Ten se konal v prostorách DDM hlavního města Prahy a byl zakončen závěrečným testem. Johanka, Týnka i Táš jej úspěšně složili, získali certifikát hlavního vedoucího a rozšířili tak řady sojek, které se tímto osvědčením mohou chlubit.

Kurz se skládal především ze zajímavých přednášek z oblasti psychologie, práva, pedagogiky nebo správy financí, na řadu však přišla i spolupráce v týmu nebo vyzkoušení nových her. Účastníkům kurzu se celou dobu věnovali zkušení externisté nebo přímo pracovníci pořádajícího DDM.