1 2 3 4 5 6 7 8

Den 1 / Tag 1

A už to zase začíná! Konečně jsme se dočkali, protože OLA 2017 je tady! Kolem půl čtvrté jsme se všichni sešli na nečtinském zámku, kde toho času sídlí ninjovská akademie. Stali jsme se jejími studenty a již dnes zahájili přípravu na čtvrteční velkou ninjovskou zkoušku.

Na úvod jsme se seznámili s rezidenty akademie a její historií. Našimi učiteli jsou zde kromě jiných staří ninjovští mistři, zápasník sumo, dvě geishy, ninja bojovníci s jedním želvím kolegou a výměnný student ze samurajské školy.

Zároveň jsme se dozvěděli o starodávném konfliktu mezi ninjovskou a samurajskou školou. Z dětinské hádky o meč a helmu se totiž postupem času vyvinula otevřená válka. V současné době je to však už deset let od doby, kdy se jedné škole podařilo ukrást té druhé její posvátnou relikvii – to je totiž to, o co v tomto konfliktu běží. Ninjové mají tedy svůj posvátný meč a samurajové helmu a tyto relikvie opatrují jako oko v hlavě, aby jim je druhá strana nezcizila.

Večer jsme si zahráli několik seznamovacích her, abychom utužili kolektiv a mohli si tak lépe pomoci ve studiu na naší akademii. Abychom se připravili na zítřejší náročný trénink, šli jsme spát a už jsme se těšili, co se zítra naučíme.

 
Endlich ist es so weit! Osterlager 2017! Der Bus fährt pünktlich im Vorhof unserer diesjährigen Bleibe ein. Und was das für ein Ort ist. Eine riesige Burg! Mit historischen Zinnen und Türmen! Gleich am Eingang heißt uns ein großes Schild willkommen:

„NINJA-AKADEMIE“. Das diesjährige Thema lässt sich auch leicht an der Inneneinrichtung unserer Burg erkennen. Alles voller asiatischer Schriftzeichen, bunt und voller Leben.

Nun wird es für die Neuankömmlinge Zeit die Bewohner dieser prunkvollen Burg kennen zu lernen. In einem unserer vielen geräumigen Sälen werden sie feierlich begrüßt. Ninjas, Samurais, Drachen und weise Lehrer stehen hier bereit, um zusammen eine gemeinsame, traditionelle Willkommensfeier in unser einwöchiges Abenteuer abzuhalten.

Zusammen erkunden wir die Räumlichkeiten der Burg und finden uns langsam zu recht. Nach einem gemeinsamen Abendessen treffen wir uns dann alle schließlich zusammen in unserem „Tempel“ und verbringen unseren restlichen Abend mit dem Kennenlernen untereinander. Und dann ist es auf einmal doch schon spät! Ab ins Bett! Gute Nacht! Dobrou noc! Ein aufregender erster Tag hier in Hrad Nečtiny.