1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Den 13 / Tag 13

Ani třinácté, předposlední ráno se atmosféra tábora nezměnila – vše bylo i nadále doprovázeno pohodou, smíchem a oboujazyčnými rozhovory. Po snídani, aby se za ne přímo tropického počasí účastníci zahřáli, byl akční připraven dopolední program. Celé dopoledne strávili v gaisthalské divočině, kde byly při důmyslné hře prověřeni jak po fyzické stránce, stejně tak byly ověřeny jejich strategické schopnosti. Odpoledne vyzvali vedoucí účastníky na fotbalový zápas a motivovaní účastníci se celé poledne nemohli dočkat vytouženého vítězství. Při téměř profesionálních výkonech obou stran se hráči (a hlavně přihlížející) do sytosti pobavili a poté je čekal další úkol. Jelikož se už blíží opravdový konec tábora a velkolepou událostí často bývá poslední večeře, přizpůsobili si účastníci celé tábořistě tak, aby se jim co nejlépe a nejpříjemněji jedlo. Americká výzdoba, grandiózní večeře o dvou velmi chutných chodech a nostalgické vzpomínání na nezapomenutelných čtrnáct dnů při sledování fotek – tak se účastníci krásně rozloučili s kuchyní, která po celou dobu jejich pobytu a cest krmila jejich hladové krky a to jen tak ledajakými pokrmy, nýbrž vybranými německými, lahodnými specialitami. Na závěr celého si vytančili endorfiny při diskotéce, kterou měl v rukou jeden z nejkvalitnějších dýdžejů v okolí a na rozloučenou, na památku té nezapomenutelné cesty napříč Amerikou dostal každý účastník malý dárek, který když bude nosit každý den na krku, může pořád vzpomínat na to, jak celý tábor skvěle a zábavně probíhal. Zítra, v sobotu 13. srpna, účastníci po dvou týdnech opustí Gaisthal. A co by to bylo za sojčí tábor bez takzvaných marionetek? Že nevíte, co to mariontey jsou? Stačí jen zúčastnit se Gaisthalu 2012 a i vy tuhle tradici budete moct prožívat.


Den 12 / Tag 12

Předchozí, středeční den byl pro účastníky náročný a vyčerpávající, ale i přesto se ve čtvrtek ráno probudili opět plní energie a elánu. Dobře totiž věděli, co je během tohoto vyjímečného čtvrtka čeká – účastníci si na celý den vyměnili role s vedoucími tábora a tak už od ranní rozcvičky za ně převzali velení. Po snídani v americkém stylu (typické burákové máslo všem zlepšilo náladu dokonce ještě víc) na ně čekalo pár her, při kterých si procvičili obratnost a tento dopolední aktivity si naplno užili. Odpoledne, po tradičně delikátním obědě, vytvořili vedoucí pro účastníky relaxační program inspirován Las Vegas – obrovské vedoucovské casino, kde si sami účastníci mohli vybrat, jak si co nejrychleji a nejvýhodněji vydělat peníze. Sumu peněz, na kterou se „tvrdě“ nadřeli, mohli později proměnit ve skvělé zážitkové poukázky. Po hodinách taktizování v casinu se zúčastnili velkolepé aukce, kde mimojiné nabízeli vedoucí speciální služby a účastníci o ně bojovali a dražili. Pro lepší představu šlo například o obsluhování při večeři, mytí špinavých účastnických bot nebo zpívání na dobrou noc. Večerní program už opět vzali do vlastních rukou účastníci a pro vedoucí si připravili zábavné soutěže, se kterými si ověřili to, jak dobře se navzájem vedoucovský team zná. Poté stanovili vedoucím večerku a poslali je do spacáků. Nenechali je tam ale dlouho, protože tím jejich plány neskončili – připravenu měli ještě bojovou hru, aby se částečně pomstili za děsivé noční dobrodružství, které zažili na začátku tábora. Dvanáctý den tábora je už za námi, cesta Amerikou se nebezpečně blíží ke konci a účastníci už nedočkavě čekají na to, jak to všechno dopadne. 


Den 11 / Tag 11

Od začátku dobrodružství napříč Amerikou uběhlo už deset dní a z tu dobu se staly z našich účastníků a členů newyorské Bronx party velmi dobří přátelé. Účastníci gaisthalského tábora po celou dobu Bronx partu podporovali při její cestě za tím, prožít si svůj americký sen a tak se samozřejmě rozhořčili, když zjistili, že se jim někdo tento cíl snaží překazit. Ve středu ráno totiž vyšlo najevo to, že jejich bývalí, závistiví přátelé z Bronxu žárlili na tolik, že udělali vše proto, aby stejně rychle jak parta z Bronxu dosáhla úspěchu, stejně rychle o něj i přišla. Nadějnému politikovi, kvůli kterému jeden den navštívili účastníci Washington, mladé muzikálové hvězdě, surferkám, kovbojům se snažili uškodit – všechny omámili, nastavili je do komických pozic, směšně oblékli a vše posléze nafotili. Když se to účastníci dozvěděli, rozhodli se rázně zakročit. Jejich úkol však nebyl jednoduchý – museli najít veškeré fotografie pořízené toho večera a ty byly rozptýleny po celém okolí. To znamenalo jediné – brzy ráno si sbalit batoh a vydat se na opravdu namáhovou celodenní cestu. Během té museli překonat nejednu překážku a vydat mnoho energie. Obětaví účastníci to ale zvládli na jedničku, ikdyž jednoduchý úkol to nebyl. Všechny fotografie sice našli, ale naskytl se další problém – v novinách se i přesto objevila jedna fotografie začínajícího politika, kterému by celá tato aféra zničila kariéru. Pokračovali v cestě tedy i v noci a z posledních sil se jim přece jen podařilo lumpy polapit a postarali se tím o to, aby parta z Bronxu měla volnou cestu k jejím snům.


Den 10 / Tag 10

V úterý ráno pokračovali opět nabuzení účastníci na své cestě Amerikou a usídlili se na celý den v divokém městě Los Angeles. Tam se totiž schylovalo k velké události – měl proběhnout velkolepý street festival, na který ale bohužel manažeři nenašli dostatek finančních prostředků a tak si lámali si hlavu s tím, jak nejlíp přesvědčit a zaujmout sponzory. Když ale zahlédli, jak motivovaní a kreativní účastníci jsou, došlo jim, že oni jsou ti, kteří jim mohou pomoci. Oslovili je, zda-li by se nechtěli podílet na organizaci této velké akce a také se při ní umělecky projevit a ukázat, co v nich je. Manažeři účastníkům nabídli, že když pomohou sehnat sponzory pomocí vytvoření originálních reklam, mohou předvést večer, při vyvrcholení celého festivalu, kus ze svého umu – ze svého raperského umu. Účastníci nadšeně souhlasili a celé dopoledne i odpoledne strávili důkladnou a náročnou přípravou na show. Vymýšleli kostýmy, texty, choreografii a kulisy, to vše za pomoci opravdových holywoodských profíků. Po všech zkouškách, přípravách a hodinách natáčení konečně přišel výsledek, který všem přihlížejím vyrazil dech – vzniklo 7 neuvěřitelně rozmanitých a zábavných na vysoké úrovni, které zaujaly sponzory na tolik, že s radostí finančně zaopatřili celou akci. Účastníci se tedy mohli s chutí začít připravovat i na druhou – raperskou část. Při té překvapili celé Los Angeles s hravými texty a skvělými choreografiemi a opravdu ohromili publikum. Kam je jejich toulavé boty přivedou zítra? Zažijí si i oni svůj americký sen?


Der heutige Tag stand ganz im Zeichen eines Musik-Festivals. Weil sowohl die Sponsoren als auch die Künstler den Veranstaltern abgesprungen waren, mussten wir dringend aushelfen. Nachdem wir nun ein Abend füllendes Programm auf die Beine stellen sollten, teilten wir uns auf. Jede Gruppe drehte eine Werbung für eine Firma (wie z.B. „Mc Gaisthal Burger“, „Cilit Benk“, „Fort“ und Co) drehen, einen Rap schreiben und eine passende Performance dazu einstudieren. Am Abend war es dann endlich soweit. Die Anstrengungen des Tages waren beim Auftritt der rappenden Gruppen und allerallerspätestens nach Erscheinen des US-Stars Jay One komplett vergessen. Auch die Sponsoren zeigten sich ob der Werbefilme hoch erfreut und sagten ihre Unterstützung für kommende Veranstaltungen zu. Kurz vor der Abendfeier trafen sich die alten Bekannten wie vereinbart in New York und es schien so, als wären alle american dreams erfüllt worden. Obwohl die beiden Gangster, die gegen den Rest gewettet haben, nicht sehr erfreut darüber waren, dass sie die Wette verloren haben, haben sie sich am Ende doch dazu entschlossen mit den anderen zu feiern.

Den 9 / Tag 9

Tentorkát si účastníci ráno moc nepřispali, jelikož je čekal náročný den a na jejich další cestu se museli vydat už brzo brzičko z rána. V pondělí je čekalo spoustu zajímavých aktivit a plný program. Už o půl deváté pro ně byl připraven autobus, který je posléze odvezl do České republiky a protože všichni ví, co je pro Čechy opravdu typické a čím jsou proslulí po celém světě, navštivili malý útulný pivovar v malebné vesničce Chodová Planá, kde se dozvěděli veškeré zajímavosti o výrobě zlatavého moku. Exkurze pokračovala ve městě Tachov v Západních Čechách, kde si účastníci prohlédli v rychlosti náměstí a okolí a hned je čekal další bod programu – vodní zábavné centrum v německém Weidenu, kde se všichni vyřádili na obřím tobogánu, zasportovali si a jednodušše – užili si spoustu legrace. Po tomto nabitém programu a velice obohacujícím výletu se vrátili účastníci zpátky do gaisthalsko-amerického tábořiště, kde je přivítali kovbojové! Ocitli se totiž v Texasu, kde mohli společně okusit opravdový kovboský život! Rodeo, farmy, dobytek, slaměný klobouk a laso za páskem – i tak přece může vypadat americký sen! Ani po těchto skvělých zážitcích nebyl den u konce! Večer si ještě protančili střevíce za doprovodu amerických hitovek a světla diskokoule. Poté už konečně ulehli do postelí a už se třesou na to, co jim Amerika ještě nabídne.


Heute haben wir einen Ausflug gemacht. Schon ganz früh sind wir aufgebrochen nach Tschechien. In Chodova Plana haben wir eine kleine Brauerei besichtigt, um zu sehen wie ein deutsches und tschechisches Nationalgetränk hergestellt wird. Danach hatten wir die Möglichkeit die Stadt Tachov zu erkunden. Den Nachmittag sind wir dann mal zur Abwechslung mit Absicht richtig nass geworden. Wir waren Schwimmen in der Thermenwelt Weiden. Plantschen, Rutschen oder einfach im Whirlpool chillen, alles war dabei. Am Abend durften wir dann einen Rodeo Wettbewerb anschauen und anschließend den Sieg der Rodeo-Reiterin mit ihr feiern.