1 2 3 4 5

Den 2 / Tag 2

Nový den na gaisthalském sjezdu začal poklidně, jak se na seriózní vesmírnou konferenci sluší. Účastníci se rozhodli, že by se chtěli trochu pobavit, ale také vzdělat, proto strávili dopoledne činnorodě. Zpívali, tancovali a zúčastnili se česko-německého Sprachkursu, kde se naučili základy všech intergalaktických řečí, kterými zdejší vesmírní průzkumníci komunikují.
Klidný průběh dne však skončil s šokující zprávou – ColorFrau podle všeho nepřekousla své nutné vykázání z vesmírné konference z předešlého dne! Spolu se svým proradným pomocníkem Papouškem se rozhodli provést pomstu, a to ne jen tak ledajakou. Ukradli a zmenšili planetu Zemi! Po tomto mrzkém činu zmizeli neznámo kam.
Tato hrozná událost sice všemi otřásla, ale vesmírní badatlé se nesměli oddat truchlení- čekalo je odpoledne Intergalaktických olympijských her, které si všichni užili.
Navečer nás navštívil zástupce z Planety krystalů. Zjistili jsme, že nejen pozemšťané se potýkají s problémy. Jádro jejich planety, velký Krystal, zmizel. Museli jsme odložit náš odchod do vesmírných kabin a pomoci jim. Naštěstí jsme je nezklamali, a navíc jsme při této noční výpravě mohli pomoci spoustě mimozemšťanům v nesnázích. Po tomto krásném, ale náročném dni jsme konečně mohli zalehnout a nechat si zdát o všech vesmírných dobrodružstvích, co nás ještě jistojistě čekají.