1 2 3 4 5 6 7 8

Den 7 / Tag 7

Je to tady. Náš poslední den v Gaisthal City. Tak si ho pořádně užijeme, ne ? Probudili jsme se jak jinak než s dobrou náladou. Old Shatterhand zachráněn, banditi dopadeni. Ale stojí před námi otázka co s nimi. Do vězení, nebo by snad mohli vše co napáchali něčím napravit? Protože my, obyvatelé Gaisthal City, máme dobrá a velká srdce, rozhodli jsme se pro nejmírnější řešení. Zeptali jsme se banditů, čím si myslí, že by mohli své činy napravit. Nápad slavnostní večeře se ihned ujal. Za pár chvil jsme byli účastníky dojemného usmíření indiánkou Skákalapřesoheňažsipropálilamokasíny a cowboje Joeyho Plní dojetí se objímali a rozhodli, že se svatba přecijen uskuteční. Nás všechny poprosili o pomoc a my samozřejmě souhlasili. Hned jsme se pustili do příprav svatebního daru, hostiny atd. Kolem šesté vypukla předsvatební večeře. Pak přišel samotný obřad – jedinečný a dojemný. Dál už nezbývalo než jen všechno oslavit v rámci diskotéky, kde jsme předali i náš dar. Se slzami v očích, že celý příběh máme za sebou jsme si řekli dobrou noc a nechali si naposledy zdát náš gaisthalský sen …


Den 6 / Tag 6

Dnes je ten velký den. Den, kdy zachráníme Old-Shatterhanda. Potom co jsme si ráno doplnili tuky jsme vyrobili luky a vydali se na cestu. Šaman nám prozradil směr a napsal seznam ingrediencí, které potřebujeme do léčebného lektvaru pro záchranu Old Shatterhanda. Cesta nebyla jednoduchá. Číhalo na nás spoustu nástrah a nebezpečí. Museli jsme se prodírat hustými křovinami, přeskakovat potoky, naučit se zacházet se zbraněmi a přitom všem hledat a uschovávat potřebné suroviny. Avšak kolem deváté hodiny večerní na nás přišla neúnosná únava. Rozhodli jsme se tedy, že si odpočineme. Ovšem v noci nám dal Šaman signál a my pokračovali ve stopování nebezpečných banditů. Najednou se v dáli objevil oheň a my věděli, že jde do tuhého. Vinnetou zavelel do akce. Bandité byli zcela nepřipraveni a proto se nám podařilo Old Shatterhanda zachránit. A co bandité? Ty bereme s sebou do Gaisthal vězení.


Winnetou gab den Kindern nach dem Fruehstueck weitere wichtige Informationen zur Suche nach Old Shatterhand. Im Anschluss daran fingen die Kinder an, ihre Ausruestung zu basteln. Die Jungs kuemmerten sich um Pfeil und Bogen und die Maedels um die Koecher und die Verzierung der Dose, die fuer die Zutaten des Gegenmittels ist. Die Kinder brachen zeitlich versetzt in Gruppen auf, um beim Gelaendespiel zu punkten. Die kleinen Cowboys und Indianer erspielten sich die Zutaten fuer Old Shatterhands Gegenmittel durch das beweisen ihrer indianischen Fertigkeiten. Sie mussten zum Beispiel Feuer mit moeglichst wenig Streichhoelzern machen, ihre Schiesskuenste mit einer Wasserpistole unter Beweis stellen, oder ˝Gold˝-waschen im Bach. Ausserdem sollten sie sich ein Gaisthal-City-Lied ausdenken.
Die letzte Station war gleichzeitig Treffpunkt fuer die Gruppen. Dort wurde dann gegrillt und Lagerfeuer gemacht. Die Betreuer haben ein Nachtlager im Wald fuer die Kinder aufgeschlagen. Dort haben die Kinder ein paar Stunden geschlafen und wurden dann geweckt, um sich auf die Suche nach dem Schatz zu machen. Der Schatz waren die Banditen und Old Shatterhand. Zurueck im Lager und nach einer heissen Tasse Tee sind die Kinder schliesslich endgueltig schlafen gegangen.

Den 4 / Tag 4

Ani dnešní den se neobešel bez pořádného tréninku za účelem dopadu loupeživých banditů. Avšak jen u prachobyčejného cvičení jsme samozřejmě nezůstali. Zkušený lovec nám poradil, že pěší chůzí bandity nedopadneme. Vzali jsme jeho slova na vědomí a vydali jsme se na pár kilometrů vzdálený ranč. Tam nám zapůjčili koně a pod dohledem opravdových miotrů v koňském sedle jsme se učili jízdě. Za pár hodin cvičení jsme se cítili jako na koni =). Abychom se měli za co najíst jsme se rozhodli vyrýžovat nějaké to zlato. Ne každý byl úspěšný, ale na zasycení nám to stačilo. Když jsme se oblohu, ze slunce nám zbývala už jen půlka … Nejvyšší čas na večerní hygienu! Po důkladné očistě jsme se zavrtali do našich pelíšků a s pocitem, že jsme banditům zas o něco blíž na stopě jsme v klidu usnuli.


Bei dem Theaterstueck nach dem Fruehstueck suchten die Indianer und die Cowboys gemeinsam nach den Bueffeln, die gestern von den Banditen gestohlen wurden. Sie forderten die Kinder auf, loszuziehen und reiten zu lernen, um die Bueffel suchen zu koennen. So zogen wir los zur Little Hill Ranch, wo die Kinder Dosen- und Hufeinsenwerfen gemacht haben und Gold gewaschen haben. Nach dem Mittagessen auf der Ranch wurden Pferde geritten und Straussen besichtigt.
Wieder zurueck im Lager haben Tobi und Mischa den Kindern die Geschichte von SdJ und Sojka erklaert.
Nach dem Abendessen haben Winnetou und Old Shatterhand den Kindern Traumfaenger fuer ihre Zelte geschenkt, damit sie schoene Traeume haben.
Zu guter letzt haben die Kinder am Kasinoabend teilgenommen und unter anderem beim Bingospielen gepunktet.

Den 3 / Tag 3

Když jsme se dnes ráno probudili, atmosféra byla stále tak hustá, že by se vzduch dal krájet. Banditi této situace využili a zatímco se všichni navzájem hádali a uráželi, ukradli jak indiánům, tak cowboyům bizony – veškerou jejich potrav. Spor mezi indiány a cowboyi vyvrcholil vykopáním válečné sekery a čekalo se, že přijdou neklidné dny. Vše vyřešili Vinetou a Old Shatterhand, kteří obě rozhádané strany opět smířili, protože jen tak mají šanci proti banditům uspět. Jako trénink pro dopadení banditů jsme se po dvojicích vydali náročnější stezkou přes hory a lesy. Po cestě jsme skrz nejrůznější úkoly zlepšovali všech pět smyslů, a když jsme se vrátili zpět do Gaisthal-City, cítili jsme se připravenější. Večer jsme relaxovali v podobě zpěvu a tance. Poté jsme se příjemně unavení do našich rančů a típí. Co přinese další den ….. ?


Weckruf um 7 Uhr und im Anschluss gleich Fruehsport. Ein Schauspiel nach dem Fruehstueck demonstrierte die aktuelle Feindschaft zwischen Cowboys und Indianern – die Indianer haben das Kriegsbeil ausgegraben! Die Kinder wurden in zwei Gruppen geteilt: Cowboys und Indianer. Bei den Spielen ohne Grenzen wurden sie nochmals in je vier Gruppen unterteilt und hatten acht Stationen zu meistern. Besonders gut kamen die erfrischenden Wasserspiele bei den Kindern an. Sogar beim Mittagessen sassen die Cowboys und die Indianer an getrennten Tischen. Beim Theaterstueck wurde die Versoehnung bekannt gegeben. Fuer den darauffolgenden Paarlauf wurden gemischte Cowboy – und Indianerpaerchen gelost. Waehrend die ersten Paerchen ihre fuenf Sinne unter Beweis stellen konnten, bastelten die wartenden Paerchen begeistert an Indianerfiguren und Indianerkopfschmuck. Am spaeten Nachmittag wurden die Kinder in die jeweils andere Sprache eingefuehrt und durften mit den Betreuern tanzen und singen. Auf Grund der schlechten Wetterveraeltnisse wurde das Abendprogramm unter der Vorhalle abgehalten. Die Kinder mussten ihre verschlampten Klamotten ausloesen und spaeter unter der strengen Kritik der Betreuer-Jury andere Betreuer umstylen und auf dem Laufsteg praesentieren.