1 2 3 4 5 6 7

Den 7 / Tag 7

Do posledního, a již bohužel ne celého, dne zde v bavorském podšumaví se probudil celý náš Cirkus GAISTHALINI drobně znaven z velkolepého včerejšího ukončení, ale na druhou stranu uspokojen z dobře a poctivě odvedené práce, kdy celosvětový cirkusový festival Monte Gaistalo byl opravdu úspěšný a zdařilý, zvítězili nejlepší a poražení odešli se ctí tak, jak se sluší a patří. Hlavní úkol dne ještě rozespalých cirkusáků byl tak hned po ránu poklidit po řádné oslavě poznamenané tábořiště a hlavně, ou, bohužel hlavně, poklidit své cirkusové propriety, sbalit všechny věci, které nás tu kol kolem obkopovaly celý týden a bez kterých bychom si realizaci něčeho tak velkolepého jako Cirkus GAISTHALINI určitě byl, nedokázali představit. Byl to již od rána opravdu smutný pohled. Veškerá výzdoba mizela minutu po minutě doslova před očima, všechno se zde zas na celý rok proměnilo do obyčejného místa, obyčejných budov, okolí, smutno bylo, zle, nedobře. Ale což, i všechno pěkné musí jednou skončit a tento krásný výlet do světa her, zábavy, smíchu, radosti a fantazie přece nemůže být výjimkou. Aneb za rok se tu snad zase sejdem, tentokráte ale s jinou taškařicí! A tak se postupně jednotliví umělci loučili s těmi druhými i s příslušníky pořadatelské rodiny, pro drtivou většinu z nich si totiž přijeli jejich rodinní příslušníci, kteří nám je během dopoledne odvezli v dalekou dál. Během odpoledních hodin pak přestal Cirkus GAISTHALINI existovat úplně, již byste na celém tábořišti nenašli byť jen jedinou připomínku proběhnuvšího týdne, vše bylo pečlivě odklizeno, maringotky strženy. Snad poslední stránku knihy zvané Cirkus GAISTHALINI popsali jeho rodinní příslušníci, kteří se ještě dnes ve večerních až nočních hodinách sešli ke zhodnocení toho všeho a k předání upomínek na celý tento nezapomenutelný týden. Shodli jsme se na tom, že se zde přesně do roka a do dne sejdem zase a že jen čekáme na nové či staronové umělce, kteří se promění zatím v bůhvímeco… Tak ať tedy žije náš milovaný GAISTHAL, tentokráte s označením 2003!!!


Den 6 / Tag 6

Milá manéži,

poslední celý den byl jeden z nejveseljších. I když se celý den všichni cirkusáci chystali na poslední steč a sice na Cirkusový festival Monte Gaisthalo, nebyla znát žádná velká řevnivost mezi jednotlivými maringorkami, naopak – panoval přímo přenádherný soulad. O čem byl náš závěrečný večer? Voaláááá – šlo o soutěž mezi rodinami, které vlastní různé cirkusy a na velkolepém vyhlášení měly předvést své dovednosti, kterým se přiučily během svého pobytu ve věhlasném Cirkusu Gaisthalini.

Cirkusové „büfé“ pro tento speciální den připravilo kulinářské pochoutky ze všech koutů světa a naši artisté se olizovali až za ušima.

Kromě toho všichni společně posléze oslavili „bourání šapitó“ a KONEČNĚ po téměř beznadějném pátrání našli naší milovanou opičku AFFINU. Večer artisté zakončili slavnostním přípitkem a odebrali se – již opravdu naposled – vstříc svým maringotkám…Sejdou se ještě někdy?


Den 5 / Tag 5

Šapitó už se pomalu boří, maringotkám nasazujem kolečka, umíte si představit kolik je práce s bouráním cirkusu? Ano? V tom případě se jistě nezlobíte, že zpráva našeho principála, šašků, artistů a jiných komediantů není právě obsáhlá. I v naší manéži, kde všechno září a barevná světla ozařují šťastné obličeje, se najdou chvíle, kdy cirkusové komando klíží oči, jako jeden muž a proto se s vámi, leč neradi, loučíme….


Den 4 / Tag 4

Hned středeční probuzení do pošmourného rána a letmý pohled na zakabeněné nebe nám prozradily, že dnešní den po stránce počasí zřejmě nebude nic moc. Ještě včera jsme si stěžovali na úmorné vedro a dnes se nám zas nelíbí tohle… Nic se však nedá dělat, umělcům již po ránu bylo sděleno dostatek informací ohledně odcizené opičky Afiny na to, aby se ji mohli vydat hledat. Ještě před odchodem na dobrodružnou cestu bylo nutné se vybavit nezbytnými pomůckami na plnění nastražených úskalí a překážek, a tak si nově do sedmi cirkusových skupin rozdělení umělci museli vyrobit šerpu toho kterého cirku, který právě v tomto hledání zastupují, artistické chůdy a zvířecí masky. Na dalekou cestu se jednotlivé skupiny cirkusáků vydávaly po desetiminutových odstupech ihned záhy po obědě, kdy počasí v tu chvíli bylo sice proměnlivé a víceméně zatažené, ale z po za mráčků se na nás občas usmálo i sluníčko. Situace se však dramaticky změnila po více než dvou hodinách, to už o nějakém sluníčku nemohla být v žádném případě řeč. Vedení pořadatelského cirku GAISTHALINI se tak v několika málo okamžicích rozhodlo dnešní putování přerušit, a to právě v okamžiku, kdy všechny skupiny absolvovaly dva z šesti naplánovaných stanovišť. Transport všech umělců se však udál rychle a bezproblémově a během jedné hodiny tak byli všichni zpátky na základně v našem tábořišti a kupodivu ne přiliš promočení. Následoval nezbytný vřelý čaj a ještě vřelejší sprcha, což prokládaly v hlavní manéži flexibilně připravené stolní hry. Po syté večeři se kupodivu i to počasí umoudřilo a bylo nám tak malým spojencem při večeru plném akčních her. Rovněž při tomto byla nepopsatelná spontánní atmosféra a všichni se náramně bavili. Do svých maringotek se přítomní umělci dostali v předpisových deset a dnes se do svých pelíšků výjimečně těšili! Ale co bude s Afinkou? Najdeme jí? Zachrání jí někdo? Ale o tom možná až zítra…


Den 3 / Tag 3

Třetího dne ihned po probuzení nalezli umělci po celém cirkusu rozvěšenou výzvu týkající se předchozí noc nám sprostě ukradené opičky Afinky. Po jejích stopách se dnešního dne ještě nevydají, na to doposud mají málo informací, ale minimálně vešlo ve známost, že pro její zachránění učiní vše možné i nemožné. Po ranním protáhnutí a tradičně zdravé snídani následovala ze strany slavných příslušníků rodiny GAISTHALINI nabídka několika rozličných a pestrých činností alias zájmových skupin jako sportovně-pohybové míčové hry, hned dva kurzy žonglování, šipky, barvení triček, malování sklenic, výroba sádrových masek a kurz nejaktuálnějších tanečních stylů. Po skončení zájmových skupin přítomní umělci pod dozorem obou principálů Cirkusu GAISTHALINI předvedli své znalosti o druhé zemi a jejich obyvatelech navzájem, současně se vžili i do role majitelů cestovní kanceláře s cílem nalákat do své země co nejvíce turistů s uvedením důvodů, proč právě to které konkrétní místo je právě to nejlepší. Oba principálové byli příjemně překvapeni velkým množstvím vědomostí většiny umělců v této oblasti. Místo v tomto programovém bodu zbylo i pro představení obou pořadatelských organizací, které Cirkus GAISTHALINI uvedly v život, tedy Sojku i SdJ. Oběd dnes byl opravdu výjimečný a spíše hodný nějakého pětihvězdičkového hotelu – podával se totiž vepřový steak s kyselým zelím, zeleninou, žampionovou omáčkou a poprvé v historii gaisthalských akcí i pravé české knedlíky! Jen málu přítomných umělců se po tomto gurmánském zážitku neudělaly boule za ušima, zkrátka byla to chvilka pro skutečné labužníky…  Polední klid byl z důvodu velkého vedra zpestřen originální vodní bitvou, na které se zúčastnili jak umělci, tak i členové pořadatelské rodiny. Na odpoledním programu stály mírně pohybově zaměřená tzv. „schovávačka“ se zodpovězením nejzapeklitějších otázek a dále krátký běh v párech, obé proložené nefalšovanou svačinovou buchtou. Po večeři a volném čase pak zavítali učastníci cirkusového setkání do televizních studií a konkrétně jejich her a soutěží. Při tomto večeru se vytvořila pravá soutěživá atmosféra s mnohými kulturními vložkami typu klaunské představení či výstup orientálního kouzelníka, při kterých se všichni přítomní náramně bavili. K dnešnímu dni je na závěr potřeba podotknout, že naplánovaný program i nadále probíhá přesně dle stanoveného konceptu, počasí nám přeje již od začátku, kdy do třicetistupňových teplot moc nechybí a snad jsou i atakovány, rovněž i žádný z přítomných umělců není zraněn či postihnut nějakou chorobou. Jen tak dále!