1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Den 12 / Tag 12

Ve čtvrtek, 14.8., poté, co jsme natočením filmů dokázali svou nevinu, jsme se vydali na dlouhou pouť po světě, abychom navrátili všechny cenné předměty. Měli jsme na cestu okolo světa jeden pouhý den. Posbírali jsme tedy všechny cennosti, které producenti ztratili při svém úniku, a hned po snídani jsme se vydali na cestu. Jako první jsme dorazili do Itálie, kde jsme prezidentovi navrátili starodávné recepty z kuchařky mafiánské babičky. Ten nám také ihned poskytl lekci italského vaření zdarma. Na Island jsme se z Itálie přemístili letadlem a ihned navrátili speciální limitovanou zlatou edici Björk CD. Islandská delegace nás za to naučila rozpoznávat hudbu různých žánrů pouze pomocí popěvku. Dále jsme pak pokračovali naší cestu do Mexika a Jihoafrické republiky, kde prezidenti zemí znovu získali svatý obraz Marie a vzácnou slonovinu. V těchto dvou zemích jsme se naučili rychlosti a obratnosti pomocí rybaření a skládání roztříštěného obrazu. Každá ze zemí nám měla co nabídnout. Okolo půl osmé jsme všichni dorazili na Gaisthálské nádraží, kde jsme si dali vydatnou večeři po velmi namáhavém dni. Rozhodli jsme se po náročném dni trochu relaxovat, proto jsme rozdělali oheň a užili si příjemného zpívání při táboráku. Na konci dne za námi dorazili zástupci zemí, které jsme během dne navštívili. Prezidenti všech zemí nám byli velmi vděčni a jako poděkování nám nabídli využití jejich tajných služeb. Tajné služby zemí ovšem potřebovaly více času, a proto jsme se rozhodli uložit se ke spánku na loukách okolo nádraží, abychom nepropásli jedinou příležitost producenty konečně odchytit. A skutečně. Během noci jsme byli všichni vzbuzeni, protože pátrání tajných služeb bylo konečně u konce a my jsme měli možnost nalézt pomocí indícií úkryt těch zlosynů. Všichni jsme velikou rychlostí sbalili spacáky a okamžitě jsme je běželi najít. Náš zběsilý noční úprk nebyl nazmar. Producenty jsme opravdu našli v jejich lesním úkrytu a odvedli je s sebou. Konečně můžeme očistit svoje jméno a začít s čistým štítem. Když byla celá půlnoční akce u konce, byli jsme jedině rádi, že si můžeme lehnout zpátky do svých stanů a do svých postýlek. Celá vlna falešného obviňování je konečně u konce a my můžeme konečně zase spát s klidným svědomím.

Den 11 / Tag 11

Už už jsme se chystali na cestu zpět na Island, do Itálie, Indie, Mexika a Jižní Afriky… natrefili jsme ale na agenty Interpolu. Naštěstí s nimi byla rozumná domluva a vyslechli si naši stranu příběhu. Dali nám ovšem ultimátum – do dvou dnů sehnat důkazy proti producentům a vrátit všechny ukradené věci zemím, kterým náleží.
Jak ale zajistit, že producenti budou dopadeni? Rozhodli jsme se využít internetu a virálního šíření obsahu na sociálních sítích. Máme den na to natočit krátký dokument, který pak rozešleme všude, kde ho bude moci vidět celý svět.
Část z nás tvořila kostýmy a kulisy, další se ujali rolí reportérů a rozjeli se všude po světě a zjišťovali všechny dostupné informace, aby naše filmová výpověď byla autentická a důvěryhodná, jiní zase sepisovali scénář nebo stříhali výsledná videa. Pro zvýšení atraktivity videa jsme nacvičili I několik tematických tanečních čísel. Na konci filmu jsme se samozřejmě veřejně omluvili za naše nevědomé zločinné jednání.
Ačkoliv na našem snímku stojí mnoho, tak jako tak jsme si natáčení užívali a vybyli si při něm všechny své kreativní potřeby. Po dnech neutuchající soutěživosti bylo skutečně skvělé pracovat všichni dohromady na podobném velkém projektu.
Snad náš film bude mít takový dopad, že se nám ozve kdokoliv, kdo o skrývajících se producentech bude mít jakoukoliv zprávu. Večer jsme společně diskutovali o tom, jak vlastně funguje štáb Gaisthal Amazing Race. Pak jsme na oddech hráli různorodé hry.
Zítra se zas vydáme na cestu kolem světa, tentokrát však opačným směrem. Snad tento napínavý závod s časem vyhrajeme.

Den 10 / Tag 10

Vstávání v čínském vězení bylo skutečně drsné. Dlouhá a náročná rozcvička, k snídani jsme byli o suchém chlebu. Naštěstí to vypadá, že tu nebudeme muset trčet dlouho. Hned na snídani do vězení vtrhli zachránci pocházející až z Austrálie se speciálně vycvičeným mluvícím a boxujícím klokanem, kteří přemohli naše dozorce a přinesli nám skvělé jídlo. Potkali totiž naše producenty, jak se baví v jedné australské restauraci o tom, jak jsme jim naletěli, a rozhodli se, že nás jednoduše nemůžou nechat ve štychu. Jejich záchranný plán se ale musel ještě trošku vypilovat, a tak musíme ještě pár hodin tvrdého režimu vydržet.
Dopoledne jsme ale měli volno… volno ve vězení ale není takové, jako na svobodě, a tak jako tak jsme museli splnit mnoho úkolů, z nichž některým zůstával rozum stát. Např. jsme museli pokoutně získávat u dozorců proviant a nebo dělat kotrmelce přes celý dvorek.
Naštěstí se hned před obědem uskutečnila záchranná akce. Banda dobrodruhů z Austrálie nám pomohla utéct na své jachtě, kde nás také pohostila.
V Austrálii jsme byli cobydup. Potřebovali jsme trošku zrelaxovat, a tak jsme se šli slunit na pláž. Co nám ale nedošlo je, že tento kontinent obklopující oceán je plný nebezpečných živočichů, jako jsou žraloci a různé další potvory.
Absolvovali jsme proto speciální surferský a potápěčský kurz, kde jsme se učili lovit ryby, prozkoumávat mořské dno a vyhýbat se zubatým žralokům.
Večer jsme stále nevěděli, kde se producenti skrývají, tak jsme všichni vyrazili na malou procházku po lesích, kde jsme zažili mnoho dobrodružství, jako třeba prolézání obří pavučinou.
Už jsme se chystali spát, když k nám přiběhli udýchaní Australané, kteří už producenty našli. Připlížili jsme se k nim a pokusili se je polapit. Bohužel nám ujeli svým mercedesem. Naštěstí na místě nechali všechny vzácné věci, které nás předtím přinutili ukrást. Rozhodli jsme se, že se zítra vypravíme na dlouhou cestu a stavíme se ve všech zemích, kterým díky nám chybí nějaký ten vzácný artefakt.
Zítřek bude určitě náročný, a tak jsme hned běželi a zavrtali se do spacáků, abychom nabrali nové síly ..


Das Aufwachen nach unserer ersten Nacht im Gefängnis war alles andere als schön. Nach einem sehr harten Morgensport mit den Wächtern, mussten wir feststellen, dass das Frühstück im chinesischen Knast mit Brot und Wasser alles andere als ausgewogen ist. Zu unserem Glück erschienen während dem Frühstück ein muskulöser Australier mit seinem treuen Begleiterkänguru, die sehr sehr gutes Essen für uns in das Gefängnis schmuggeln konnten. Außerdem verrieten sie uns, dass sie gerade dabei sind, einen Plan zu entwickeln, mit dem sie uns aus dem Gefängnis befreien können.
Dann stand jedoch erst einmal Freizeit auf dem Tagesplan. Bei dem Wort Freizeit hatten wir uns allerdings zu früh gefreut, denn so eine Freizeit im Gefängnis kann auch ganz schön anstrengend sein. So mussten wir in Gruppen mit jeweils einem Gefängniswärter, der uns überwachte, eine lange und schwere To-Do-List abarbeiten.
Wir schafften es, diese Liste tatsächlich ganz zu erledigen, und gerade als wir damit fertig waren, erschienen wieder der Muskelaustralier mit seinem Känguru, welche uns mit viel Mut und Einsatz aus dem Gefängnis freiboxen konnten. Dazu luden die zwei uns auch noch auf ihre Luxusyacht ein, die nach Australien verkehrte und auf der wir mit dem besten Essen versorgt waren.
Am Nachmittag waren wir dann tatsächlich alle wohlauf in Australien angelangt. Als wir jedoch am Strand baden gehen wollten, lauerte es dort nur so von Haien, weshalb wir erst einmal noch ein Überlebenstraining im Ozean absolvieren mussten. Danach hatten wir uns eine Auszeit wirklich redlich verdient.
Gegen Abend wurde dann plötzlich ein geliebtes kleines Känguru entführt, dass wir nach dem lösen einiger schweren Aufgaben letztendlich wieder befreien konnten.
Nachts überraschten uns unsere zwei Befreier mit einer überwältigenden Nachricht: Sie hatten das Versteck der Produzenten gefunden! Wir wollten die Schurken natürlich sofort fangen und für ihre bösen Taten büßen lassen, weshalb wir uns mit Fackeln direkt auf den Weg zu ihnen machten. Die zwei netten Australier hatten Recht, nur einen Katzensprung von uns entfernt fanden wir die Produzenten. Als wir sie jedoch überlisten wollten, schafften sie es gerade so mit einem Fluchtauto zu fliehen. Erst einmal waren wir natürlich enttäuscht, dass uns es wieder nicht gelungen ist, die beiden zu überlisten, doch dann bemerkten wir, dass die Produzenten eine schwarze Tasche in ihrem Versteck vergaßen, in der sich tatsächlich das gesamte Diebesgut befand. Von den geklauten Kochbuchseiten bis zum illegal erworbenen Elfenbein, jede Sache war noch da. Deshalb beschlossen wir kurzerhand, uns morgen auf eine lange Reise in jene Länder zu begeben, die wir beklaut hatten um erst einmal unser Gewissen rein zu waschen.

Den 9 / Tag 9

Sloni nás úspěšně na svých hřbetech donesli do Číny. Nejdříve jsme navštívili lanové centrum, kde jsme se učili, jak správně zdolat hornaté himalájské terény. Všichni jsme odvážně prolézali mezi stromy a užili si adrenalinu. Pak jsme se chvíli procházeli a obdivovali krásy čínského lázeňského města.
Pak jsme opět osedlali naše chobotnatce, kteří nás odvezli k nádhernému jezeru, kde jsme se osvěžili a smyli ze sebe špínu a prach po naší dlouhé cestě.
Celý den jsme si opravdu užívali, po producentech jsme ale nenašli nikde ani stopy.
Večer jsme ale v televizních zprávách zahlédli reportáž, která nás vyděsila. Producenti ze všech svých činů obvinili nás a my se teď musíme schovávat před agenty Interpolu.
Na chvíli jsme se jim schovali v davu na diskotéce, ale byli jsme dopadeni a odvedeni do čínského vězení… snad se nám podaří se z této šlamastyky co nejdříve dostat.


In China angelangt machten wir uns gleich auf die Suche nach den zwei hinterhältigen Produzenten. Dafür fuhren wir in der früh mit einem Reisebus in einen Hochseilgarten, um dank der guten Aussicht oben in den Baumkronen vielleicht einen von ihnen zu entdecken.
Dieser Klettertrip brachte uns im Endeffekt keine guten Informationen über den Standort der Produzenten, aber dafür eine Menge Spaß für uns alle. Anschließend machten wir uns auf in die kleine chinesische Stadt Marienbad um uns dort einfach mal ein bisschen umzusehen und uns bei einem Mahl für die restliche Suche zu stärken.
Da wir allgemein alle ziemlich erschöpft waren, gönnten wir uns dann noch ein bisschen Entspannung im schönen Thermenparadies in Weiden und machten uns dann zurück auf den Weg in das schönste Dorf Chinas: Gaisthal.
Dort angekommen schauten wir uns erst einmal die Tagesthemen im TV an, und stellten fest: Wir sind die Schlagzeile! Die geschickten Produzenten hatten die Diebstähle der letzten Tage anscheinend so aussehen lassen, als ob wir diese bewusst begangen hätten. In einer Diskothek suchten wir Zuflucht vor der chinesischen Staatspolizei, doch gegen Ende des Abends fanden sie uns doch und steckten uns kurzerhand ins Gefängnis.

Den 8 / Tag 8

Druhý den v Indii. Po dlouhém týdnu cestování jsme si konečně trošku přispali. Pak jsme se věnovali uklízení našeho současného tábořiště, aby si po našem odjezdu nikdo nemyslel, že jsme špindíry. Sluníčko svítilo, a tak nám práce šla dobře od ruky.
Odpoledne jsme se rozdělili na kluky a holky. Pánové odešli trénovat svou obratnost a sílu do pralesa, dámy tancovaly, zkrášlovaly se a procvičovaly svou zručnost. Dále jsme diskutovali o další strategii, kterou použijeme pro pronásledování a dopadení producentů.
Večer jsme zjistili, že se producenti nacházejí v Číně. Jak se tam ale bez jejich financování dopravíme? Naštěstí jsme našli indického slona, který se nechal ochočit.
Zatímco se někteří z nás snažili ochočit další ušaté tlustokožce, ostatní jsme v místní vesničce hráli skvělou tradiční indickou hru, která byla plná různorodých úkolů, které nezaměstnaly jen naše svaly, ale především šedou kůru mozkovou.
Dnešní noc strávíme na sloním hřbetě…