1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Den 13 / Tag 13

Dnes jsme strávili poslední celý den na letošním táboře v Gaisthalu. Už tradičně probíhá závěrečný večer honosněji, jsou k němu ale také třeba určité přípravy. Do nich jsme se pustili hned po snídani. Nové demokratické strany ve státě Gaisthal pracovaly na tom, aby oslovily co nejvíce voliču a ve večerních volbách dopadly co nejlépe. V rámci předvolební kamapně se odpoledne konal fotbalový zápas, kde se také naskytla řada příležitostí k převolební agitaci.
Závšrečný večer byl zahájen slavnostní večeří. – grilováním pod širým nebem. Zábava pokračovala i během diskotéky, završená promítáním předvolebních spotů gaisthalských stran. Pak už nezbylo než se vydat na cestu do volebních kabin, vyplnit volební lístky a vložit je do připravené urny. Slavnostní večer jsme pak zakončili poslední večerní slavností pod nebem plným hvězd.


Den 12 / Tag 12

Po včerejším velmi namáhavém dni jsme si zasloužili trochu se prospat, posunuli jsme proto budíček na příjemnou devátou hodinu. Během naší cesty po nejrůznějších státech jsme poznali řadu politických zřízení a z každého jsme si odnesli inspirace pro náš vznikající gaisthalský stát. Všechny tyto demokratické principy jsme si dnes před obědem společně rozebrali a představili si je v malých skupinových prezentacích. V demokratickém státě je dělba moci a plurarita politických stran jedním ze základních principů. Pro odreagování následoval zábavní večerní program wetten dass. Sami jsme si na sebe vymysleli zapeklité úkoly. Proti tomu byl postih za jejich nesplnění. Příjemným odreagováním a pošimráním bránice jsme za dnešním už předposlením dnem udělali tečku. Proto své místo v konventu a podíl na moci budou bojovat zítra i gaistalské strany.


Den 11 / Tag 11

Po řádném odpočinku jsme se probudili do nového dne, ve kterém nás čekalo velké dobrodružství. Vydali jsme se na dlouhou cestu, při které jsme prošli mnoha zeměmi a sbírali to nejlepší, z místních státních systémů. Také jsme plnili nejrůznější úkoly, vymýšleli hymnu pro náš nový stát či navrhovali vlajku. Na každém stanovišti jsme dostali indicii k ideálnímu státnímu zřízení. Cesta byla dlouhá, ale vynaložená snaha určitě stála za to. Právě tyto indicie nám pomohou vytvořit novou ústavu pro demokratický stát Gaisthal. Po večeři jsme usedli k táboráku a zapěli pár starých známých šlágrů. O pár okamžiků později však nastal nečekaný zvrat. Posbírané informace, které nám měly pomoci vytvořit stát podle našich představ, byly ukradeny prominenty bývalého režimu. Ti se totiž za žádnou cenu nechtěli smířit s představou vítězství demokracie. Nezbývalo tedy nic jiného, než se vydat po jejich stopách. Vše nakonec dobře dopadlo a nejstatečnější skupina ukradené indicie přinesla zpět ostatním.


Den 10 / Tag 10

Zpěvem, tancem a trochou vzdělávání jsme začali úterní den. Není nad to si po ránu trochu procvičit mozkové závity, protáhnout tělo a nažhavit hlasivky. Příjemně naladěni jsme se odebrali k obědu a k odpoledním zájmovým skupinám, kde si každý mohl vybrat činnost, která mu sedí nejlépe. Večer jsme se pak sami stali účastníky soutěžního televizního pořadu a pak hurá do hajan. Den však neměl jen světlé stránky, ale i stinné. Pomalu jsme začali zjišťovat, že nové státní zřízení, které se po svržení diktatury ve státě Gaisthal prosadilo, se jako spravedlivé a rovné tváří pouze navenek. Tajná policie pomalu začala prostupovat naším státem, naproti tomu vzniklo hnutí odporu prosazující svržení stávajícího komunistického systému a nastolení demokracie. Celý den se tito odvážlivci připravovali na večerní pokojnou demonstraci, při které se nakonec diktaturu jedné strany podařilo svrhnout. Kde ale najdem inspiraci pro naše vlastní, ideální státní zřízení?