1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Den 11 / Tag 11

Už už jsme se chystali na cestu zpět na Island, do Itálie, Indie, Mexika a Jižní Afriky… natrefili jsme ale na agenty Interpolu. Naštěstí s nimi byla rozumná domluva a vyslechli si naši stranu příběhu. Dali nám ovšem ultimátum – do dvou dnů sehnat důkazy proti producentům a vrátit všechny ukradené věci zemím, kterým náleží.
Jak ale zajistit, že producenti budou dopadeni? Rozhodli jsme se využít internetu a virálního šíření obsahu na sociálních sítích. Máme den na to natočit krátký dokument, který pak rozešleme všude, kde ho bude moci vidět celý svět.
Část z nás tvořila kostýmy a kulisy, další se ujali rolí reportérů a rozjeli se všude po světě a zjišťovali všechny dostupné informace, aby naše filmová výpověď byla autentická a důvěryhodná, jiní zase sepisovali scénář nebo stříhali výsledná videa. Pro zvýšení atraktivity videa jsme nacvičili I několik tematických tanečních čísel. Na konci filmu jsme se samozřejmě veřejně omluvili za naše nevědomé zločinné jednání.
Ačkoliv na našem snímku stojí mnoho, tak jako tak jsme si natáčení užívali a vybyli si při něm všechny své kreativní potřeby. Po dnech neutuchající soutěživosti bylo skutečně skvělé pracovat všichni dohromady na podobném velkém projektu.
Snad náš film bude mít takový dopad, že se nám ozve kdokoliv, kdo o skrývajících se producentech bude mít jakoukoliv zprávu. Večer jsme společně diskutovali o tom, jak vlastně funguje štáb Gaisthal Amazing Race. Pak jsme na oddech hráli různorodé hry.
Zítra se zas vydáme na cestu kolem světa, tentokrát však opačným směrem. Snad tento napínavý závod s časem vyhrajeme.