Letní česko-německý tábor Gaisthal Klasik

Gaisthal Klasik je česko-německý stanový dvoutýdenní tábor, konaný v létě pro děti ve věku 13 – 16 let. Jeho přesný termín konání se odvíjí od začátku letních prázdnin v Bavorsku, zpravidla je to ale prvních čtrnáct dní v srpnu.

Naše tábořiště se nachází u malebné německé vesničky Gaisthal, přibližně 20 km od českých hranic, která je obklopena nádhernou přírodou. Přímo v tábořišti je pak spousta místa na jakoukoliv hru, kterou si naše srdíčka jen vymyslí. Máme i hřiště, branky, stůl na ping-pong a dostatek sportovního náčiní. Součástí tábořiště je velký objekt, kam se všichni vejdeme pro případ špatného počasí. Jeho součástí jsou i toalety, umývárny, obchůdek se sladkostmi a perfektní kuchyně, která se stará o naši stravu čtyřikrát denně.

Na noc máme připravené matrace v prostorných stanech pro osm lidí s dřevěnou podlážkou.

O celodenní program se stará sehraný tým českých a německých vedoucích, z nichž téměř všichni absolvovali tábor i jako účastníci. Jsme mladí kreativní lidé – většinou studenti vysokých škol – kteří vědí, jak pobavit, rozveselit a třeba i něco nového naučit a stejně jako účastníci, i my jsme půl na půl Češi a Němci. Celý tábor je dvojjazyčný, to znamená, že všechno přeložíme. Po celou dobu tábora je přítomen zdravotník.

Každý tábor má nějaké skvělé téma, takže se můžeme těšit na napínavý celotáborový příběh, do něhož se všichni společně zapojíme.

Doprava na tábořiště je zajištěna autobusem z Prahy a Plzně a vlastní doprava je samozřejmě také možností.