1 2 3 4 5 6 7 8

Den 7 / Tag 7

Dnes nás čekalo vyvrcholení celého tábora. Vraha jsme již chytili, zbývalo jen předat ho spravedlnosti. Po snídani nás tedy navštívili detektivové. Byli velmi sobečtí a přivlastnili si všechny zásluhy. Nicméně Beneho jsme do rukou zákona předali. Když jsme se policistů zeptali, proč nám celý týden nepomohli, odpověděli, že prostě neměli čas. Abychom tedy pochopili, jak náročný je život policisty, zahráli jsme si hru „60 minut“. Už název hry naznačuje, jak dlouho trvala. Tuto dobu jsme měli na splnění množství úkolů, což nám značně přiblížilo hektickou práci strážců zákona.
Odpoledne jsme vyplnili soupeřením účastníků s vedoucími. Ve strhujícím finále jsme sledovali selhání vedoucích a těsnou výhru účastnických týmů. Po soutěži přišel čas, abychom začali vymýšlet marionetky a vyzdobili si jídelnu pro svoji poslední večeři. Někteří z nás se šli ještě projít do Libé.
Hotelová kuchyně nám připravila perfektní večeři, kterou doplnila skvělá sladká tečka v podobě několika dortů, po nichž se jen zaprášilo. Po jídle jsme si ještě chvilku odpočinuli. Za pár okamžiků se znovu objevili detektivové a omluvili se nám, že byli tak sobečtí a nevychovaní. Případ tedy zůstal bez „černé šmouhy“. Jako náplast za újmu nám nabídli pozvání na pravou policejní dikostéku. Užili jsme si přiťukávání na přátelství s pohárem chutného koktejlu a pořádně si zatančili. Byl to pro nás všechny vítaný únik od událostí posledních dní. Konečně jsme mohli hodit vyšetřování za hlavu a užít si svůj závěrečný večer.
Po skončení diskotéky jsme se všichni teple oblékli a seřadili se po dvojicích. V jednom dlouhém hadu jsme si vyrazili projít venkovní prostory hotelu. Za svitu pochodní jsme se mlčky přesunuli až k hořícímu ohništi, abychom si mohli pořádně užít tu krásnou atmosféru. Tady jsme si zrekapitulovali události posledních dní, naposledy zazpívali večerní píseň a skrz oheň nechali k nebesům vznést svá přáníčka, která jsme si přes den napsali na papírek. Pak už jsme spěchali spát.

[Best_Wordpress_Gallery id=“182″ gal_title=“OLA 2015 Den 7″]

Den 8 / Tag 8

Náš úplně poslední den! Ještě jsme si do tašek dobalili posledních pár věcí a rychle jsme se šli rozloučit. Za naše vyšetřování jsme dostali pár sladkostí a už nás čekalo kolečko loučení. Bylo to super! Tak zase za rok!

Den 6 / Tag 6

Ráno se k nám vrátila zima. Pohled z okna nám připomněl, jak vypadá zasněžená krajina. Přišli jsme na snídani, kde nám na stolech ležel denní tisk s šokující zprávou. Z patologie zmizelo tělo prvního zemřelého, Beneho. Při incidentu byli zabiti dva zaměstnanci.
Bene se stal rázem podezřelým číslo jedna. Abychom našli další důkazy a mohli potvrdit svoji domněnku, rozhodli jsme se prohledat okolí. Bylo stále jasnější, že je Bene vinen. Po návratu jsme se ještě jednou zamysleli. Když jsme si utřídili všechna fakta, byli jsme si už téměř jisti. Napadlo nás, že si prohlédneme Beneho pokoj. Odsunuli jsme knihovnu a co jsme neviděli! Objevili jsme skrytou místnost. Bene v ní měl seznam, kde si odškrtával své oběti, měl i jejich fotky a vytisknuté články o jiných sériových vrazích. To už nás přesvědčilo, Bene je vrah!
Po večeři se mezi námi objevily zombie. Zpočátku jsme se báli, ale záhy jsme zjistili, že to vůbec nebylo nutné. Chtěli si s námi jen zahrát, trochu nás nalíčit a zatančit si.
Chystajíce se do postelí byli jsme překvapeni ještě jednou. Vběhl mezi nás pes se svým majitelem, právnickým asistentem. Došlo nám, že bychom mohli využít psího čichu a najít Beneho. K dispozici jsme měli jeho šálu. Pes ji očichal a okamžitě vyrazil. Vydali jsme se tedy za ním. Nemuseli jsme za ním běžet moc daleko, abychom Beneho našli. Bylo nás dost, nemuseli jsme se tedy bát a zajali jsme jej. Neradi bychom udělali ukvapené rozhodnutí, následně jsme tedy šli spát, aby se nám přes noc vše rozleželo a my jsme mohli vyřknout správný verdikt.


Nachdem wir heute in der Zeitung gelesen hatten, dass die Leiche des am Sonntag verschwunden Opfers und der hiesige Pathologe ermordet wurden, machten wir uns auf, um mehr über die mysteriösen Umstände herauszufinden. Über die verschiedenen Posten hinweg fanden wir letztendlich den geheimen Raum des Mörders. Es stellte sich heraus, dass das Mordopfer vom Sonntag nur seinen Tod vorgetäuscht hatte, um aus dem Untergrund zu agieren.
Bevor wir losgingen, um den Mörder zu fangen, erwachten die gestern verstorbenen Ärzte von den Toten und brachten uns einen Zombietanz bei. Danach gingen wir endlich los und fanden den Mörder in seinem anderen geheimen Versteck und sperrten ihn in den Kerker. Zufrieden machten wir uns auf, um ins Bett zu gehen.

Den 5 / Tag 5

Je tady apríl! Hned po ránu nám ukázal svou pravou tvář, když nás probudilo lehké sněžení. Až do konce dne se počasí neustálilo, zažili jsme krásné slunečno i husté sněžení. Po snídani jsme se dozvěděli, že dvě doktorky z hotelu by mohly zjistit, kdo je vrahem. Z rozboru kyseliny, kterou byl zabit podnikatel, mohou zjistit vrahovu DNA. Právníci je hned varovali, že nejspíš udělaly chybu, vrah by je totiž mohl chtít odstranit.
Dopoledne jsme se mohli věnovat různým činnostem. Někdo se ještě jednou zamýšlel nad naším případem, někdo hrál volejbal, jiní si hráli s bavlnkami.
Po obědě za námi dorazili armádní instruktoři a připravili pro nás kurz přežití. Situace v hotelu se začíná komplikovat a je důležité umět si poradit i v nebezpečných situacích. Na vyznačené trase jsme se na stanovištích učili zvládat nástrahy přírody a zlepšovali svou fyzickou kondici. Po kurzu jsme si zahráli Bingo. Hádali jsme čísla a veselá Bingo víla nám za odměnu dávala sladkosti a dobroty.
Vojáci si pro nás připravili ještě jednu aktivitu. Tentokát jsme utužovali především svou psychickou odolnost a týmovou souhru při „Faktoru strachu“. Stavěli jsme lidskou pyramidu, zkoušeli, jak těžké je sníst lžíci skořice a tak podobně.
Zanedlouho se mezi námi objevil smrťák s kosou. Zjistil, že doktorky nejsou mezi námi a vyrazil za nimi. Museli jsme je zachránit! Vydali jsme se je tedy hledat do tmy. Netrvalo nám moc dlouho, než jsme obě lékařky našli. Tedy spíše jejich těla, nad kterými smrťák stál a smál se nám. Další dvě oběti! Musíme ještě napnout všechny síly, které nám zbyly a vraha konečně dopadnout!


Passend zum 1. April war auch heute wieder unser Wetter. Von Schnee bis strahlender Sonnenschein mit blauem Himmel war alles dabei.
Heute sind wir der Lösung des Falles schon näher gekommen. Nach langem Rätseln halfen die Ärzte/Spurensicherer mit der neuen Erkenntnis, dass die gestrige Leiche mit einer Säure verätzt wurde. Nachdem diese sehr selten ist, waren diese sich sicher den Täter überführen zu können.
Zwischen dem vielen Grübeln, wer der Mörder sein könnte, versuchten wir unseren Kopf mit Volleyball, Tischtennis, Bänder knüpfen und T-Shirts bemalen frei zu bekommen.
Überlebenstraining am Nachmittag und Angstbewältigungskurs am Abend standen auf dem Tagesplan des Hotels um uns Gäste auf das Schlimmste vorzubereiten.
Der unter uns weilende Mörder schaffte es aber dennoch die Ärzte umzubringen und somit seine Identität geheim zu halten.

Den 4 / Tag 4

Hned po probuzení jsme se dozvěděli, že dnes jedeme na výlet! Zabalili jsme si batůžky a po snídani jsme vyrazili. Autobus nás odvezl na hrad Loket. Ten jsme si pečlivě prohlédli, vylezli na věž, objevili starověkou oddávací síň a mohli si poslechnout i tóny místního klavíru, na nějž nám zahráli někteří naši talentovaní účastníci. Pak jsme opět nasedli do autobusu a vyrazili do Karlových Varů. Měli jsme příležitost projít si místní kolonádu, vidět Vřídlo a ochutnat slavné oplatky a minerální prameny. Dalším cílem naší cesty byl aquapark ve Františkových Lázních. Po náročném výletě nám bazén, tobogán a vířivka opravdu přišly vhod. Ti, kterým ještě zbyla energie, si dokonce zacvičili vodní jógu.
Po příjezdu zpět jsme si mohli chvíli odpočinout a už se zase něco dělo! Hotelová uklízečka našla v pokoji jedné rekreantky několik kusů oblečení zemřelých hostů. Naše právnička s asistentem zjistili, že se jedná o recidivistku. Tyto sice nepřímé, zato k jasnému cíli vedoucí důkazy vyústily v zatčení této potetované ženy.
Uklidněni tím, že vrah je dopaden a nám už se nemůže nic stát, vrhli jsme se do nové hry. Testovali jsme své vědomosti v obdobě slavné televizní soutěže Riskuj!
Když už jsme se chystali do postelí, překvapily nás na chodbě pozůstatky těla neustále si stěžujícího podnikatele. Co se to stalo?! Vraha jsme přece už dopadli! Očividně jsme se nemohli mýlit více. Vrah je stále mezi námi, recidivistka je nevinná a my musíme pokračovat v pátrání…


Nach den letzten sehr ereignisreichen Tagen haben wir heute das Hotel verlassen um neue Gebiete zu erkunden. Dabei haben wir eine Burg und Karlsbad besucht, wo wir alle von dem heilenden Wasser gekostet haben. Zu guter Letzt sind wir noch schwimmen gegangen.
In dem Hotelzimmer eines ehemaligen Häftlings fanden wir eindeutige Hinweise auf den Mörder. Er hatte Klamotten der Ermordeten gebunkert. Sofort inhaftierten wir den Hotelgast. Am Abend haben wir in einem Quiz vieles über Deutschland und Tschechien herausgefunden. Doch wieder einmal wurde der Spaß durch den nächsten Mord eines berühmten Unternehmer zerstört. Durch die Geschehnisse aufgewühlt gingen wir alle tot müde ins Bett.