1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Den 14 / Tag 14


Poslední den první gaisthalské etapy je tu a nám nezbývá než zamáčknout slzu v oku, zamávat šátečkem, říct čau nazdar a těšit se na další rok. Naviděnou v Gaisthale v roce 2009!


Den 13 / Tag 13

Probudili jsme se do deštivého studeného dne. Nikomu se nechtělo vylézt ze spacáků, ale nakonec se všichni překonali a vstali. Dopoledne jsme hráli staré známé osvědčené hry ve skupině. Úspěch měly nejen u dětí, ale i u vedoucích. Odpoledne jsme obchodovali, nabízeli služby a nakupovali si jiné. Pak následovala soud s únosci, který dopadl v jejich neprospěch. Další program se nesl ve slavnostním duchu. Začalo to vynikající večeří, pokračovalo diskotékou a následnou fireshow. Vrcholem Večera a celého dne byla závěrečná slavnost. Společně jsme prošli celým táborem a vzpomínali na chvíle, které jsme tu strávili. Pak jsme si poslechli závěrečnou řeč hlavních vedoucích. Pak účastníci chodlili po párech k šéfům FGI akademie, kde dostali malý dáreček a stali se součástí profesionálního FGI týmu.


Den 12 / Tag 12


Protože včera byl velmi náročný den, dnes následoval spíše odpočinkový program. V dopoledních hodinách si mohl každý vybrat zábavu dle svého vkusu. V nabídce toho bylo dost. Bingo, břišní tance, jóga, míčové i stolní hry a mnoho dalšího. Odpolední program byl plně v rukou účastníků, tedy přesněji řečeno v rukou táborového parlamentu. Vymysleli si hru na procvičení všech lidských smyslů, což bylo velmi povedené. Večer se nesl v duchu televizní show „Vypadáš skvěle“. Účastníci změnili vedoucí k nepoznání. Pak se náš případ posunul. Zjistili jsme od profesorek na jakém případu pracovali a šokovalo nás to. Odhalili, že ruská mafie pracuje na přípravě bomby, která by měla zničit část Země. Měli jsme dostatek důkazů pro jejich odhalení, a proto jsme všichni mohli vyrazit do terénu. Po hledání v lese se nakonec jedné skupině podařilo bombu najít a zneškodnit. Snad už nám teď nehrozí žádné nebezpečí.


Den 11 / Tag 11

Dnes byl opravdu náročný den. Jelikož již včera jsme byli na žhavé stopě k vyřešení případu. Dnes jsme se pokusili případ ukončit. Náročný úkol vyžadoval práci a plné nasazení všech agentů.
Celý den jsme byli na cestě a pátrali po důkazech. Večer jsme dorazili na určené místo a už jsme skoro zoufali, že se nám profesorky nepodaří zachránit. Pro odreagování a nasbíraní nových sil jsme zpívali u ohně. Pak se agenti rozprostřeli po určitých místech v lese, aby tam přenocovali a druhý den se pokusili ve vyšetřování pokračovat. Ale v noci se stalo něco neočekáváného. Začínající agenty probudili naše hlídky s informací, že únosci budou v noci projíždět kolem, což byla nejlepší příležitost je polapit. Agentům se s plným vypětím sil podařilo profesorky zachránit. Pak už jsme všichni šli spát do tábora.


Den 10 / Tag 10


Dnešní vstávání již proběhlo v normálním čase, abychom stihli nabitý program. Dopoledne proběhl Sprachkurs v netradiční podobě, který byl velmi úspěšný. Proběhl dvojjazyčně a hlavním úkolem bylo vzájemně se dorozumět. Velmi nás zaujalo vyrábění si dvojjazyčných „taháčků“ s frázemi, které použili i v průběhu dne.
Odpoledne jsme šli hrát bojovku do lesa. Začínající agenti se snažili naučit nenápadně se skrýt a nebý polapeni. Hra měla úspěch, a proto jsme si ji ještě jednou zopakovali. Náš případ dostal nečekaný spád. Vyštřovatelé se dostali do Ruska, kde je přepadla místní mafie. Byli zajati a ve vězení se setkali s unesenými profesorkami. Ovšem únosci i s profesorkami opět uprchli. Snad je brzo zachráníme!