1 2 3 4 5 6 7 8

Den 7 / Tag 7

Svůj poslední celý den jsme zahájili burzou. Potřebovali jsme totiž sehnat peníze na ingredience posilňujícího kouzelného lektvaru. Zároveň jsme si odhlasovali, že se Vikingkonga pokusíme porazit v tanci.
Když jsme už měli všechny přísady, mohli jsme je smíchat do velkého džbánku a okusit jeho sílu. Pčed finálním soubojem jsme ještì vyrazili lovit zvěř do lesa, abychom se odreagovali a pak už jsme se soustředili pouze na Vikingkonga.
V osm hodin dorazil netvor a vyzval nás na souboj. Vypadal velmi sebevědomě, ale s našimi prvními pohyby podpořenými zázračným nápojem jej jistota postupně opustila a začal se hroutit. Když už byl úplně v koncích, přišli bohové a pochválili nás, že se nám povedlo se znovu sjednotit. Vikingkong se zapřísáhl, že již nebude dělat problémy a my jsme mohli začít oslavovat.
Když jsme dokřepčili, vypravili jsme se na poslední procházku naší vesničkou a za svitu pochodní jsme poslali svá přáníčka, která jsme si v průběhu dne připravili, do vln moře. Poté jsme se vyčerpaní uložili do postelí na naši poslední noc ve Starých Splavech.


Bevor es zum endgültigen Zusammenstoß zwischen uns Wikingern und dem Wikingkong kommen konnte, bereiteten die Druiden noch einen Zaubertrank vor, der die tapferen Kriegerinnen und Krieger stärken sollte. Zuvor wurde auf den Marktplätzen noch kräftig Geld gescheffelt, um die Zutaten auch finanziell stemmen zu können.
In einer großen Zeremonie wurde vor den Augen aller schließlich der Trank gebraut. Nachdem im anliegenden Wald noch Wild für das Abendessen gejagt wurde, war es am Abend schließlich so weit. Der große Tanzkampf zwischen uns Wikingern und der grausamen Bestie begann. Der von der ungewöhnlichen Disziplin völlig überforderte Wikingkong hatte gegen uns Wikinger, die den Zaubertrank der Druiden getrunken hatten, keine Chance. Der Sieg war unser! Die Götter waren von unserer gemeinsamen Leistung so begeistert, dass sie nicht mehr zornig waren und uns Wikingern unsere Fehler verziehen.
Von der grausamen Bürde befreit, wurde schließlich ein rauschendes Fest gefeiert, und an unserem letzten Abend eine wunderschöne Feierstunde samt Abendfeier abgehalten.