1 2 3 4 5 6 7 8

Den 3 / Tag 3

Do dnešního dne jsme se probudili s velkými očekáváními. Zajímalo nás, jak dopadne konference bohů. Loki s Odinem nás chtěli potrestat zemětřesením, ale jejich kolegyně je přemluvily k mírnějšímu trestu. Byli jsme tak stiženi „pouze“ hladomorem. Nastalou situaci bylo samozřejmě nutno řešit. Vydali jsme se tedy do lesa hledat nějaké jídlo. Byli jsme úspěšní a kromě obživy se nám podařilo najít i poklad.
Po obědě jsme se tedy rozhodli úspěch náležitě oslavit a zkusili jsme svoje nově nabyté bohatství ještě trochu rozmnožit v kasinu. My jsme se sice pobavili, zato bohy jsme bohužel rozlítili ještě více a ti se nás rozhodli znovu potrestat a vypustili na nás prastarou příšeru Vikingkonga, o němž pojednávají již staré vikingské ságy.
Aby těch pohrom nebylo málo, ve vesnici se odehrála vražda. Problémy je třeba řešit jeden po druhém a my jsme se rozhodli začít touto náhlou vraždou. Po náročném vyšetřování jsme vraha odhalili, a protože jsme již byli velmi unavení, odložili jsme problém s mýtickým Vikingkongem na zítra a šli spát.


Nach einer harten Trainingseinheit am Morgen mussten die Wikinger feststellen, dass sie es mit ihrem Geiz gegenüber den Göttern eindeutig zu weit gegangen waren. Diese hatten in ihrem Zorn den Großteil des Nahrungsmittelvorrats verdorben, wodurch unter den Stämmen ein harter Kampf um die verbliebenen Lebensmittel entbrannte. Doch die überlebenden Wikinger dachten nicht daran, ihre Einstellung den Göttern gegenüber zu ändern – Sie waren den restlichen Tag lang ohnehin mit der Aufklärung eines mysteriösen Mordes beschäftigt.
Unnötig zu erwähnen, dass die Götter gar nicht erfreut waren…