1 2 3 4 5 6 7 8

Den 5 / Tag 5

Je tady apríl! Hned po ránu nám ukázal svou pravou tvář, když nás probudilo lehké sněžení. Až do konce dne se počasí neustálilo, zažili jsme krásné slunečno i husté sněžení. Po snídani jsme se dozvěděli, že dvě doktorky z hotelu by mohly zjistit, kdo je vrahem. Z rozboru kyseliny, kterou byl zabit podnikatel, mohou zjistit vrahovu DNA. Právníci je hned varovali, že nejspíš udělaly chybu, vrah by je totiž mohl chtít odstranit.
Dopoledne jsme se mohli věnovat různým činnostem. Někdo se ještě jednou zamýšlel nad naším případem, někdo hrál volejbal, jiní si hráli s bavlnkami.
Po obědě za námi dorazili armádní instruktoři a připravili pro nás kurz přežití. Situace v hotelu se začíná komplikovat a je důležité umět si poradit i v nebezpečných situacích. Na vyznačené trase jsme se na stanovištích učili zvládat nástrahy přírody a zlepšovali svou fyzickou kondici. Po kurzu jsme si zahráli Bingo. Hádali jsme čísla a veselá Bingo víla nám za odměnu dávala sladkosti a dobroty.
Vojáci si pro nás připravili ještě jednu aktivitu. Tentokát jsme utužovali především svou psychickou odolnost a týmovou souhru při „Faktoru strachu“. Stavěli jsme lidskou pyramidu, zkoušeli, jak těžké je sníst lžíci skořice a tak podobně.
Zanedlouho se mezi námi objevil smrťák s kosou. Zjistil, že doktorky nejsou mezi námi a vyrazil za nimi. Museli jsme je zachránit! Vydali jsme se je tedy hledat do tmy. Netrvalo nám moc dlouho, než jsme obě lékařky našli. Tedy spíše jejich těla, nad kterými smrťák stál a smál se nám. Další dvě oběti! Musíme ještě napnout všechny síly, které nám zbyly a vraha konečně dopadnout!


Passend zum 1. April war auch heute wieder unser Wetter. Von Schnee bis strahlender Sonnenschein mit blauem Himmel war alles dabei.
Heute sind wir der Lösung des Falles schon näher gekommen. Nach langem Rätseln halfen die Ärzte/Spurensicherer mit der neuen Erkenntnis, dass die gestrige Leiche mit einer Säure verätzt wurde. Nachdem diese sehr selten ist, waren diese sich sicher den Täter überführen zu können.
Zwischen dem vielen Grübeln, wer der Mörder sein könnte, versuchten wir unseren Kopf mit Volleyball, Tischtennis, Bänder knüpfen und T-Shirts bemalen frei zu bekommen.
Überlebenstraining am Nachmittag und Angstbewältigungskurs am Abend standen auf dem Tagesplan des Hotels um uns Gäste auf das Schlimmste vorzubereiten.
Der unter uns weilende Mörder schaffte es aber dennoch die Ärzte umzubringen und somit seine Identität geheim zu halten.