1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Den 4 / Tag 4

Dopoledne jsme si vyslechli nářky velkých gaisthálských šelem: prý se jim kvůli nedostatku masa, způsobeného jak jinak než byznysmeny, začínají zbíhat sliny na ostatní gaisthalská zvířata. To jsme samozřejmě nemohli dopustit, tudíž jsme se společně vydali do lesa, abychom šelmám ukázali, kterak ulovit potravu v divočině. Někteří z nás se tedy ujali role mocného predátora, zatímco ostatní přemýšleli nad tím, jakými úskoky a lstmi by se těmto predátorům vyhnuli.

Po úspěšném honu jsme se jali hodovat. Z ničeho nic se však z lesa vynořili byznysmeni, aby se podívali, jaký úspěch sklidily jejich intriky. Očividně vyvedeni z míry tím, že neklesáme na mysli a vody máme také přehršel, se byznysmeni rozhodli zamezit nám příjezd zásobování. Na to jsme však již byli připraveni, a proto jsme se ihned dali do stavby pece na chleba. Naopak ti z nás, kteří raději toužili vypadat před byznysmeny kultivovaně, se mohli zúčastnit cvičení správné chůze, provazochodectví, či výroby přírodní kosmetiky.

Po večeři jsme se spontánně rozhodli uspořádat turnaj v bedmintonu. Zatímco někteří již budovali slibnou kariéru badmintonového šampióna, hrstka odhodlaných rokovala o budoucnosti naší krásné vesnice při táborovém parlamentu. To ale ještě nikdo nevěděl, že se pod rouškou noci vydáme do hlubin lesa na stezku odvahy. Ani hrůzostrašný les nám však nedokázal nahnat strach; na kutě jsme již uléhali s vědomím, že v každém z nás je trochu gaisthálského lva.


Nach dem Frühstück geht es heute ab in den Wald. Dort ist ein sportliches Programm angesagt. Bei unserer Safari, in der drei Teams gegeneinander antreten, haben jene einen Vorteil, die schnell laufen und sich gründlich verstecken können. Nachmittags verteilen wir uns dann auf verschiedene Gruppen, unserer Wahl. Heute kann man sogar einen Ofen zum Brotbacken bauen. Zum Abend hin versammeln wir uns dann alle wieder beim Lagerfeuer oder spielen Karten. Und zu fortgeschrittener Stunde wird es heute dann nochmal spannend. Wir fassen all unseren Mut zusammen und kämpfen uns durch die wäldliche Finsternis. Dann aber ab ins Bett…