1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Den 2 / Tag 2

Abychom se mohli pořádně zabydlet v naší vesničce, rozhodli jsme se, že se dopoledne naučíme místní tradiční tance a zpěvy a zároveň se trochu porozhlédneme po okolí. Když jsme se vrátili z procházky, překvapili nás dva byznysmeni, kteří nám oznámili, že se pod vesničkou vyskytuje ložisko ropy, a proto chtějí přebrat naši půdu a zničit tak zdejší krásnou přírodu těžbou ropy. Tu jsme skutečně viděli vytrysknout, ale naštěstí se včas objevil náš starosta a byznysmeny vyhnal.

Odpoledne jsme pak zkoumali, jak žijí místní zvířata a rozhodli jsme se, že se je pokusíme napodobit a připravíme si různé scénky, které si představíme zítra.

Po večeři se znovu objevili ropní magnáti a vyhrožovali, že nám vypnou vodu a energie. Naše policie je však vyhnala a my jsme se tak mohli dále radovat z místní krásné přírody.

Den jsme pak zakončili zpíváním u táboráku. Když už jsme se chystali spát, objevil se náš starosta se spoustou šamponu ve vlasech. Byl se totiž sprchovat, avšak v půlce mu přestala téct voda. Vypadá to, že výhrůžky byznysmenů se naplnily. S lehkými obavami jsme se tak odebrali do postelí. Uvidíme, jak to zítra dopadne…


Kurz nachdem wir aufgestanden sind kamen zwei Geschäftsmänner auf das Gelände, die behauptet haben, dass sie eine Erdölquelle auf dem Platz gefunden haben. Sie wurden jedoch relativ schnell von den Dorfbewohnern vertrieben. Doch sie drohten am Abend wieder zu kommen, um den Platz zu zerstören.
Als nächstes studierten wir traditionelle Tänze und Lieder ein und lernten darauf die jeweils andere Sprache.
Am Nachmittag teilten wir uns in verschiedene Gruppen auf und hatten die Aufgabe bekommen aus einem Buchstaben einen Sketch zu entwickeln, der am nächsten Tag präsentiert werden soll.
Am Abend wurde das Dorf dann überaschenderweise noch einmal von den Geschäftsleuten besucht, die ihrem Ärger über die Zurückweisung am Morgen freien Lauf ließen, indem sie am Zeltplatz randalierten. Jedoch gab es Widerstand von den Dorfbewohnern, die erneut die beiden verscheucht haben. Allerdings meinten sie, dass sie das Dorf von der Grundversorgung abkapseln wollen. Daraufhin zeigte sich, dass es die umtriebigen Geschäftsleute tatsächlich ernst meinten, da der Wasserdruck am Zeltplatz nach deren Ansage direkt sank.