1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Den 10 / Tag 10

Dnes jsme zjistili, že aby se Gaisthal mohl stát chráněnou oblastí, potřebujeme naplnit několik podmínek stanovených ministerstvem životního prostředí. V chráněné oblasti se musí nacházet nějaké vzácné zvíře, musí správně fungovat recyklace, voda musí být čištěna svépomocí, ale především je potřeba zaplatit poplatek 50 000 gaisthalských eur. Hráli jsme proto kasino, abychom si tyto peníze vydělali. Nakonec se však ukázalo, že jsme více peněz prohráli, než vydělali.

Odpoledne jsme dali příležitost několika našim starším účastníkům, aby si připravili program pro své kolegy a vedoucí. Nutno přiznat, že to byl perfektně připravený program.

Večer jsme se vydali do lesa a zahráli si napínavou plížící noční hru. Když jsme se vrátili, uvědomili jsme si, jak moc potřebujeme peníze na zaplacení poplatku. Začali jsme plašit a z nervozity porušovat naše za jiných podmínek tak pevné morální zásady – například jsme si tiskli falešné peníze. To bychom však stejně nestíhali, takže nás vysvobodilo, když se objevil náš křivácký starosta, omluvil se, že nás zradil a rozhodl se nám věnovat úplatek, který mu původně dali proradní byznysmeni. Finanční problémy jsme tedy vyřešili, zbývá ještě sesbírat důkazy o naplnění všech ostatních požadavků, které od nás ministerstvo požaduje. Protože však již byla velká tma a ještě k tomu začalo pršet, půjdeme důkazy shánět až zítra a raději se na to pořádně vyspíme.


Heute morgen sind wir losgezogen und haben ein anderes Dorf besucht. Dort klärte uns eine alte Frau auf, dass wir mit Hilfe des Molches Gaisthal zu einem Naturschutzgebiet erklären können.

Danach zogen wir nach Weiden weiter und erkundeten die Stadt. Durch eine Stadtrallye erfuhren wir interessante Details. Nach den letzten stressigen Tagen, wo wir unter anderem kein Strom gehabt haben, nahmen wir uns eine Auszeit und entschieden uns einen Erholungsnachmittag einzulegen und suchten ein Schwimmbad auf, in dem wir unsere Probleme für einige Zeit vergessen konnten.

Den Abend ließen wir entspannt ausklingen und schwelgten in nostalgischen Erinnerungen, indem wir traditionelle Lieder sangen.