1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Den 8 / Tag 8

Ráno jsme se probudili v Berlíně roku 1989. Protože se nám nelíbilo, jak to tam vypadá, rozhodli jsme se dopoledne strávit úklidem.
Při úklidu jsme pak narazili na Berlínskou zeď. U ní jsme zažili srdcervoucí příběh rozdělené rodiny, kdy těhotná manželka zůstala na jiné straně zdi než její manžel. Abychom projevili solidaritu, rozdělili jsme se na chlapce a dívky. Chlapci se pak vydali do divočiny, kde se zocelovali, děvčata zůstala v Berlíně a vydala se shoppovat oblečení a make-up.
Večer jsme opět potkali již známý manželský pár na obou stranách zdi. Manželka mezitím porodila syna Maxíka a my jsme tak tuto rodinu litovali ještě víc. Naštěstí se však objevili jacísi politici a oznámili pád Berlínské zdi. Námi sledovaná rodina se mohla tedy dát znovu dohromady, což bylo potřeba pořádně oslavit. Po diskotéce se šťastně shledaná rodinka objevila znovu a jelikož jim přišlo cestování časem velmi zajímavé, odcestovali s námi do přítomnosti, kam jsme jeli, abychom mohli opravit stroj času, který totiž začínal vypadat porouchaně.


Heute wurden wir Zeugen des Mauerbaus in Berlin und konnten die Trennung einer Familie beobachten, die auf den unterschiedlichen Seiten der Grenze standen.
Nachdem wir die Teilung des Lagers erlebt hatten und diese einen Nachmittag durchgeführt hatten, wurde die Grenze offiziell abgeschafft und das Liebespaar wurde wieder vereint. Um das zu feiern luden wir David Hasselhoff zu einer Party ein und genossen die Zeit zusammen.