1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Den 12 / Tag 12

Po včerejším náročném putování jsme si trochu přispali. Ani trochu deštivé počasí nám nezkazilo radost z včerejšího vítězství. Dnešní den byl ale zvláštní také tím, že si pro jednou vyměnili role účastníci s vedoucími, aby si také vyzkoušeli, jaké to je takový táborový den organizovat.

Dopoledne jsme se věnovali všemožnému kreslení, vyrábění a jiným odpočinkovým činnosti. Největší oblibě se těšila výroba upomínkových gaisthalských triček.

Včerejší zajetí Diktátora a zničení počítače ovšem neznamenalo konec našeho snažení. Obyvatelstvo budoucnosti, nezvyklé na samostatné rozhodování, bylo naprosto bezradné, a tak jsme jim museli pomoci.

Rozhodli jsme se, že pro negramotné obyvatele natočíme několik dokumentárních snímků, aby svět roku 2512 neupadl opět do chaosu. Tyto krátké filmy se věnovali například tématům, jako např. životní prostředí, politika a rodina.

Snímky se musely ještě sestříhat, a tak jsme se odebrali k večeři. Naše kuchyň si pro nás připravila překvapení v podobě tradičních bavorských pochutin, “teewurstu” – čajového salámu, “obatzenu” – sýrové pomazánky a preclíků. Dokonce se nám kuchyň předvedla v bavorských krojích a zatančila na bavorské lidové melodie.

Večerní program byl organizován Lagerparlamentem, táborovým parlamentem. Mezi účastnické týmy se zařadily i dva vedoucovské a společně soutěžili v několika hrách, např. pantomimě, slalomu s ping-pongovým míčkem a dalšími.