1 2 3 4 5 6 7 8

Den 5 / Tag 5

Ve středu pokračovala naše honba za pokladem ve vodách Atlantského oceánu. Potkali jsme mořskou pannu se svým druhem a už jsme se začali radovat, protože nám řekli, že oni poklad mají, a to opravdu nepřekonatelný. Zavedli nás do svého vraku, pak nám sdělili, že jejich pokladem je láska, kterou k sobě chovají, že se navzájem oslovují „můj poklade“ a že nic na světe není cennější, než jejich láska. To nás ale neuspokojilo a vyptávali jsme se jich dál, jestli neví o nějakém jiném pokladu s perlami, šperky, mincemi… Naštěstí jsme od mořské panny a jejího druha dostali tip, že v Indickém oceánu určitě poklad najdeme, že o něm slyšeli a že je strašně cenný. Takže zítra nás čeká dlouhá cesta do tohoto oceánu a doufáme, že poklad už konečně najdeme.
Dnešní den byl trochu jiný než všechny ostatní, protože odpolední program probíhal odděleně pro holky i kluky. Kluci si zasportovali, naučili se pracovat s mapou a na závěr si pošmákli na dobré večeři u táboráku. Holky se zase věnovali spíše svému vzhledu, upravovaly si řasy, líčení, lakování nehtů, relaxování a masírování. Na konci tohoto programu měly holky strach, jestli je kluci poznají, ale naše „znovu setkání“ proběhlo naštěstí bez problémů a večerní program jsme si užili zase v jedné velké společné skupině.


Heute machten wir uns weiter auf die Suche nach dem Schatz. Wir folgten einem vielversprechenden Hinweiß von einer Meerjungfrau und einem Meerjungmann, der sich aber als letztendlich als Niete rausstellte. Diese jedoch gaben uns das Versprechen, uns weiterhin zu helfen und uns in das nächste Meer zu begleiten. Das Programm begann damit, dass unsere beiden Kapitäne die Matrosenanwärtern über die Entstehung von SOJKA und SdJ aufklärten. Nach einer Stärkung ging unser Programm in die zweite Phase, bei welchem Mädchen und Jungen getrennt wurden. Die Mädchen durften zwischen typischen Mädchen Sachen wie schminken, massieren, Frisuren, Perlenschmuck und kochen wählen. Die Jungs haben Sport getrieben, viel über Landkarten gelernt und anschließend noch Schaschlik gegessen. Abends gab es als Erholungsprogramm einen Spieleabend, bei dem die Matrosenanwärter bei einem Quiz ihr Wissen auf die Probe stellten. Anschließend gingen sie schlafen in ihre Kajüten, um fit für den nächsten Tag zu sein.