1 2 3 4 5 6 7

Den 4 / Tag 4

Dnešní den začal probuzením do krásného srpnového jitra, a to později než obvykle – noční putování na nás zanechalo své stopy. Na dopoledním programu stálo „SdJ a Sojka – co je to?“. Úkolem tohoto programu bylo jednak objasnit účastníkům jak, kdy a především proč Sojka vznikla, ale také přiblížit jim formou diskuse současnost a minulost Německa a také jeho komplikovaný vztah k českému státu. Druhak šlo o to, aby se čeští účastníci dozvěděli něco více o Německu a naopak Němci o České republice. Také z tohoto důvodu byl tentokrát tábor rozdělen do dvou skupin podle národnosti.

Ještě před obědem se účastníci mohli vyřádit na „čtyřběhu“ s náročnou kopcovitou trasou a nelehkými úkoly. Krátce po poledni pak náš tábor též navštívil poslanec bavorského parlamentu pan Stahl.

Při odpoledním „Guber-Sause“ měli účastníci hledat papírky s rozličnými otázkami, jež byly ukryty po celém táboře. K úspěchu potřebovali také trochu štěstí při házení obří kostkou na herním plánu, aby mohli rychleji postupovat vstříc k cíli.

Večer jsme opět zůstali v táboře, kromě toho se přes tábor přehnala řádná letní bouře, která však po sobě krom krásné duhy na obloze nenechala žádné stopy. Takzvaný „Akční večer“ zahrnoval nejrůznější hry, jejichž společným jmenovatelem byla legrace a zábava.

Krom tohoto všeho a mnoha dalšího dnes ještě účastníci viděli, jak Shrek královi přinesl jedovaté jablko od Popelky a jak dík své statečnosti a dobromyslnosti získal červený čepeček od Karlulky, kterou ochránil před zlým vlkem.