1 2 3 4 5 6 7

Den 2 / Tag 2

Ke startu, pozor, Sojka! Tento den začal pro české účastníky gaisthalskou táborovou olympiádou v nejrůznějších disciplinách. Ačkoli jsme se obávali dalšího útoku nepřívětivého počasí, naše černé obavy se zdaleka nenaplnily a během poledne – tj. těsně před příjezdem německých účastníků a oficiálním zahájením našeho česko-německého tábora – už byla nad táborem jen blankytně modrá obloha a zářivé letní slunce.

Přestože jsme během společného odpoledního programu na táborovém hřišti a během večerního seznamovacího večera již na sto procent vstoupili do pravého táborového života, téma tábora účastníkům prozrazeno ještě dosud nebylo. Místo toho probíhal dosud veškerý program zcela obvyklým způsobem, a tak bylo napětí mezi novými Gaisthalany ještě zvýšeno. Po večerní slavnosti, hygieně a následném odchodu do spacáků se však vedoucovský tým dal do práce a výzdoba tábora je nyní, tedy kolem jedné hodiny v noci, v tichosti dokončována.

Až se zítra naši účastníci probudí, ocitnou se tedy rázem v docela jiném světě – světě plném pohádek, jemuž vévodí milý zlobr Shrek a jeho láska k princezně Fioně.