1 2 3 4 5 6 7 8

Den 7 / Tag 7

Poslední den v Gaisthalu jsme si užívali plnými doušky. Dopoledne jsme hráli hru „Safari“ v lese za tábořištěm a dokonce jsme přemluvili vedoucí, abychom celou hru hráli dvakrát, protože nás hodně bavila. Bylo to ale velmi fyzicky náročné a proto byl odpolední program uklidňující a připravovali jsme se na večerní diskotéku a rozlučku.
A jste zvědaví, jak to dopadlo s pokladem? V poledne nám ho jeho strážci, želva a chobotnice, přinesli přímo do tábora a otevřeli ho před našima očima. Poklad byl plný mincí a sladkostí, které jsme si všichni spravedlivě rozdělili. V truhle se nacházel ještě vzkaz, že pokud si poklad vezmeme, měli bychom za to vytvořit nový. Takže jsme se vrhli na vyrábění nového obsahu a večer jsme ho společně uložili na nejhlubší místo v „Gaisthalském moři“. Chobotnice a želva nám každému ještě darovali malý vzkaz v lahvi s mapičkou tohoto nového pokladu, abychom se k němu mohli kdykoliv vrátit.


Den 6 / Tag 6

Dnes jsme prohledávali Indický oceán, ve kterém by se mohl náš poklad podle prvních indicií z lahve nacházet. Hned ráno jsme v Indickém oceánu potkali starou velkou chobotnici a moudrou želvu, kteří si nás nejdřív spletli s piráty a útočili na nás, ale nakonec jsme se skamarádili a oni měli dokonce i klíč od truhly s pokladem. Ten nám ale nechtěli dát jen tak zadarmo a uzavřeli s námi obchod – klíč za perly. Tak jsme se vydali na celodenní sběr perel. Podařilo se nám jich nasbírat opravdu velké množství a když jsme chtěli večer provést výměnu za klíč, stalo se neštěstí. Připlul k nám obrovský nemilosrdný žralok a klíč od pokladu nám ukradl. My jsme ale bojovat nepřestali a v noci jsme klíč ukořistili zpět. Byli jsme ale už moc unavení a pro poklad se vydáme raději zítra.


Heute war nun endlich der große Tag. Unsere Matrosenanwärter begaben sich auf eine lange Reise, um endlich den langersehnten Schatz zu finden. Hierzu wurden sie in Gruppen aufgeteilt, in denen sie den Meeresraum großräumig durchsuchten. Bei insgesamt 8 Posten konnten sie Perlen erwerben, mit denen sie später die Schatzwächter bestechen sollten. Als die Matrosenanwärter ihr Ziel schon fast erreicht hatten, machte ihnen der Hai und das Seepferdchen jedoch einen Strich durch die Rechnung, indem sie die erworbenen Perlen stahlen. So wurden unsere Teilis vor die nächste Aufgabe gestellt – Das Seepferdchen und der Hai mussten gefunden werden. Also machten sich die Gruppen auf den Weg die Diebe zu finden. Nach einem kurzem Fußmarsch wurde eine Gruppe fündig. Der Hai und das Seepferdchen wurden überrumpelt und so konnten die Matrosenanwärter ihnen die gestohlene Ware wieder abnehmen und den Schlüssel für den Schatz bekommen. Doch bevor der Schatz endgültig geborgen werden konnte, mussten unsere Matrosenanwärter erst einmal schlafen, um genügend Kraft für den nächsten Tag zu sammeln.

Den 5 / Tag 5

Ve středu pokračovala naše honba za pokladem ve vodách Atlantského oceánu. Potkali jsme mořskou pannu se svým druhem a už jsme se začali radovat, protože nám řekli, že oni poklad mají, a to opravdu nepřekonatelný. Zavedli nás do svého vraku, pak nám sdělili, že jejich pokladem je láska, kterou k sobě chovají, že se navzájem oslovují „můj poklade“ a že nic na světe není cennější, než jejich láska. To nás ale neuspokojilo a vyptávali jsme se jich dál, jestli neví o nějakém jiném pokladu s perlami, šperky, mincemi… Naštěstí jsme od mořské panny a jejího druha dostali tip, že v Indickém oceánu určitě poklad najdeme, že o něm slyšeli a že je strašně cenný. Takže zítra nás čeká dlouhá cesta do tohoto oceánu a doufáme, že poklad už konečně najdeme.
Dnešní den byl trochu jiný než všechny ostatní, protože odpolední program probíhal odděleně pro holky i kluky. Kluci si zasportovali, naučili se pracovat s mapou a na závěr si pošmákli na dobré večeři u táboráku. Holky se zase věnovali spíše svému vzhledu, upravovaly si řasy, líčení, lakování nehtů, relaxování a masírování. Na konci tohoto programu měly holky strach, jestli je kluci poznají, ale naše „znovu setkání“ proběhlo naštěstí bez problémů a večerní program jsme si užili zase v jedné velké společné skupině.


Heute machten wir uns weiter auf die Suche nach dem Schatz. Wir folgten einem vielversprechenden Hinweiß von einer Meerjungfrau und einem Meerjungmann, der sich aber als letztendlich als Niete rausstellte. Diese jedoch gaben uns das Versprechen, uns weiterhin zu helfen und uns in das nächste Meer zu begleiten. Das Programm begann damit, dass unsere beiden Kapitäne die Matrosenanwärtern über die Entstehung von SOJKA und SdJ aufklärten. Nach einer Stärkung ging unser Programm in die zweite Phase, bei welchem Mädchen und Jungen getrennt wurden. Die Mädchen durften zwischen typischen Mädchen Sachen wie schminken, massieren, Frisuren, Perlenschmuck und kochen wählen. Die Jungs haben Sport getrieben, viel über Landkarten gelernt und anschließend noch Schaschlik gegessen. Abends gab es als Erholungsprogramm einen Spieleabend, bei dem die Matrosenanwärter bei einem Quiz ihr Wissen auf die Probe stellten. Anschließend gingen sie schlafen in ihre Kajüten, um fit für den nächsten Tag zu sein.

Den 4 / Tag 4

Náš dnešní pobyt v Pacifiku nebyl vůbec jednoduchý. Počasí nám nepřálo a k tomu jsme opět museli dokazovat úroveň našich schopností a dovedností. My jsme se ale nenechali zastrašit a den jsme si opět velmi užili. Dopoledne jsme si mohli vybrat z několika zájmových skupin jako například tancování, vyrábění šperků z mušlí a perel, foto story nebo vymalování sádrových zvířátek. Odpoledne bylo pro změnu zaměřeno spíše na naše fyzické dovednosti a obratnost, což jsme dokazovali při „Hrách bez hranic“. Večer se rozjela opravdu velkolepá zábava. Ocitli jsme se v programu „Vypadáš skvěle“ a naším úkolem bylo vylepšit outfit, make up a účes několika figurantů, kteří se měli následně proměnit v modely a modelky. A jak se vyvíjí dál naše hledání pokladu? Dnes nám v Pacifiku poradili medúza, korál a plankton, že zde opět žádný poklad nenajdeme a tak se máme vydat směrem do Atlantiku a k tomu nám o sobě řekli i pár informací a zajímavostí. Takže hurá do Atlantiku!


Heute ging die Suche nach dem Schatz weiter. Unsere Matrosenanwärter erreichten den Pazifik, in welchem sie Meerespflanzen trafen und diese um Hilfe baten. Diese jedoch konnten ihnen auch keine Auskunft über das Befinden des Schatzes geben, dafür aber erfuhren die Teilnehmer einige Grundinformationen über die Pflanzen. Am Vormittag konnten unsere Teilis zwischen verschiedenen Angeboten wählen, wie beispielsweise Tanzen, Meeresschmuck, Windowcolours oder Geldbeutel basteln. Nach einer Stärkung standen ihnen am Nachmittag wieder einige Aufgaben bevor. Dazu wurden sie in Gruppen eingeteilt und mussten an acht verschiedenen Posten ihre Fähigkeiten unter Beweis stellen. Abends gab es eine kleine Modenschau von den Matrosenbetreuern. Anschließend erhielten die Teilnehmer die Aufgabe, die Betreuermodels umzugestalten. Von Frisuren über Kleidung bis zu Make-up wurde alles von ihnen verlangt. Auch nach diesem Tag gingen unsere Matrosenanwärter wieder sehr müde, aber zufrieden, ins Bett.