Gaisthalské jubileum – 30 let tábořiště

I když nám počasí moc nepřálo, v sobotu 5. 10. jsme se sešli s našimi německými kamarády v tábořišti Gaisthal, kde se každoročně konají letní tábory, abychom společně i s pamětníky a dalšími významnými osobami z německé strany oslavili výročí 30 let od založení tábořiště.

Dopoledne jsme věnovali přípravám – uklízeli jsme celé tábořiště, dekorovali stoly, chystali vnitřní výstavu, pekli koláče… Lehce po 15 hodině se sešli všichni hosté a program započal. Nejprve proběhlo několik slavnostních projevů (mezi nimi i projev našeho Krakonoše a spoluzakladatele Sojky – Poldíka Černého), a dále se pokračovalo ve vzpomínkových projevech. K tomu jsme všichni přikusovali koláče, zahřívali se čajem a dojímali se nesčetnými historkami ze začátků dlouhé gaisthalské historie. Večeře byla formou slavnostního rautu a po jídle měl projev Bernd Posselt.

Nejdojemnější část večera ale přišla se vztyčením slavnostní výroční “májky”, která symbolizuje přátelství všech spolků, česko-německou přeshraniční spolupráci a gaisthalskou tradici.