Den matek – věděli jste, že?

Zdravím všechny věrné čtenáře našeho Sojka blogu!

Dnešní příspěvek bude spíše faktický. 😊 Jistě víte – možná ale nevíte, že se pomalu, ale jistě blíží Den matek. Tento den děkujeme svým maminkám za to, co pro nás všechno dělají – to je něco, co ale všichni určitě víte! Věděli jste ale, kde a kdy vlastně Den matek vznikl? Nevěděli? V tomhle příspěvku vám dám odpověď na nejen tento fakt! 😊

Kdy a kde vznikl Den matek?

  • Věděli jste, že počátky toho, co dnes nazýváme „Den matek“ vznikly už před hodně dlouhou dobou? Konkrétně to je za doby starověkého Řecka, což je doba, kdy se na území dnešní České republiky nenacházelo skoro nic, co by nějaký stát vůbec připomínalo – ano, tak dávné jsou kořeny tohoto svátku. To, jak se ale svátek slaví dnes k nám přišlo z Ameriky.

Den matek ve světě

  • Věděli jste, že se Den matek slaví ve velké části světa, ale ne všude se slaví ve stejný den? U nás, v Německu a například v Americe se slaví tenhle svátek v květnu, ale například ve Velké Británii již v březnu a v Rusku dokonce až v listopadu.

Kdy se u nás začal slavit Den matek?

  • Věděli jste, že se u nás začal Den matek slavit poprvé v roce 1923? Po konci Druhé světové války se od oslav tohoto svátku upustilo a vrátilo se k nim až po roce 1989.

Nejčastější dárky?

  • Věděli jste, že nejčastějšími dárky, které našim maminkám ke Dni matek dáváme jsou květiny a sladkosti?

Faktů ke dni matek je jistě ještě hodně. Fakta, která jsem vybral mě ale oslovila nejvíce! 😊

Chtěl bych vám všem poděkovat za přečtení mého článku o tomhle speciálním svátku! Doufám, že jste se něco přiučili a že vám článek přišel alespoň trochu zajímavý.

Nezapomeňte 10. května 2020 připomenout své mamince, jak moc ji máte rádi a poděkovat jí za to, co vše pro vás dělá! 😊

Mějte se pěkně!

– Nicolas

Publikováno v Blog